Jimmy Engoulvent (Saur-Sojasun) wygrał prolog wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Doświadczony Francuz pokonał Markela Irizara Aranburu (Team Radioshack) oraz Jurgena Van Den Broeck`a (Omega Pharma-Lotto).

Zawodnicy ścigali się na 6,8 kilometrowej trasie w centrum Benahavís. Nie był to jednak łatwy odcinek, znajdowało się na nim wiele zakrętów, a także krótki sztywny podjazd po kostce brukowej.

Z takimi warunkami najlepiej poradził sobie doświadczony Jimmy Engoulvent, który o setne części sekundy pokonał Baska Markela Irizara Aranburu. Trzecie miejsce, ze stratą jednej sekundy zajął Belg, Jurgen Van Den Broeck. Bartosz Huzarski (NetApp) był 58. ze stratą 33 sekund.

Wyścig składa się z 5. etapów, a w wyścigu jadą m.in.: Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi), Franck i Andy Schleck (Leopard-Trek), Oscar Freire (Rabobank).