Samuel Dumoulin (Cofidis) odniósł zwycięstwo na pierwszym z dwóch etapów Tour du Haut-Var. Francuz pokonał Włocha Rinaldo Nocentiniego (AG2R-La Mondiale) na szczycie wzniesienia Grimaud. Mistrz Francji Thomas Voeckler (Europcar) był trzeci.

W ucieczkę dnia zabrała się trójka kolarzy: Artur Vichot (FDJ), Dimitri Le Boulch (Big Mat-Auber 93) i Benjamin Giraud (VC La Pomme-Marseille), jednak dzielne francuskie trio zostały pochłonięte przez peleton kierowany przez ekipę Europcar na 10 km przed kreską. Francuska ekipa dyktowała mocne tempo pod atak Voecklera na ostatnim wzniesieniu.

Na finałowym podjeździe, zaatkował Nocentini do którego koła doskoczył Dumoulin. Dwójka dzielnie podążała w kierunku mety, natomiast gonił ich Voeckler. Na nieszczęście Mistrza Francji, dogonił ich na samej kresce i nie zdołał odnieść drugiego zwycięstwa w sezonie. Najszybciej finiszował filigranowy Dumoulin, który w generalce ma taki sam czas jak Nocentini. Voeckler traci do nich sekundę.

Wyniki Tour du Haut-Var:

1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 4:00:05
2 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
3 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:01
4 José Joaquín Rojas Gil (Spa) Movistar Team
5 Cédric Pineau (Fra) FDJ
6 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
7 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:00:04
8 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
9 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
10 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
11 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:00:09
12 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp
13 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
14 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
15 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
16 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
17 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
18 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
19 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
20 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent
21 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
22 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
23 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
24 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
25 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
27 Mathieu Drujon (Fra) Big Mat – Auber 93
28 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
29 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
30 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
31 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
32 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole
33 Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun
34 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
35 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
36 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
37 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
38 Anthony Roux (Fra) FDJ
39 Rene Mandri (Est) Endura Racing
40 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
41 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
42 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
43 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
44 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
45 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
46 Sylvain Calzati (Fra) Bretagne – Schuller
47 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
48 Jérémy Roy (Fra) FDJ
49 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
50 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
51 Chris Anker Sorensen (Den) Saxo Bank Sungard
52 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing
53 Steven Cozza (USA) Team Netapp
54 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
55 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
56 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
57 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
58 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
59 Sylvain Georges (Fra) Big Mat – Auber 93
60 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
61 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing
63 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
65 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi Aventis
66 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
67 Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93
68 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
69 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
70 Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille
71 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
72 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
73 David Clarke (GBr) Endura Racing
74 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:30
75 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:00:33
76 Daniel Diaz (Arg) Velo-Club La Pomme Marseille
77 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:00:34
78 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team
79 Robert Partridge (GBr) Endura Racing
80 Toms Skujins (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille
81 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
83 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard
84 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:40
85 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
86 Dieter Capelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent
87 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
88 Egoï Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
90 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
91 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
92 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
93 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
94 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
95 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
96 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing 0:00:46
97 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:00:56
98 Benjamin Noval (Spa) Saxo Bank Sungard
99 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
100 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93
101 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
102 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
103 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
104 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
105 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
106 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
107 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
108 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
109 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp
110 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
111 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
112 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
113 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
114 Guillaume Le Floch (Fra) Team Europcar
115 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:07
116 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93 0:01:18
117 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole
118 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:01:36
119 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:01:40
120 Nicolas Bonnet (Fra) Roubaix Lille Metropole
121 Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:54
122 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
123 Arthur Vichot (Fra) FDJ
124 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
125 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:02:08
126 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:02:11
127 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:02:12
128 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:02:16
129 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:02:20
130 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:02:21
131 Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:02:34
132 Sébastien Joly (Fra) Saur – Sojasun 0:02:36
133 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:03
134 Aldo Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:03:17
135 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:12
136 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
137 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
138 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano 0:07:20
139 Denis Flahaut (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:07:26
140 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano
141 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:07:37
142 Sjef De Wilde (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:14:50
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments