Daniele Pietropolli (Lampre-ISD) potwierdza swoją imponującą formę, którą dysponuje na początku sezonu wygrywając Trofeo Laigueglia. Włoch pokonał Simone Ponzi`ego (Liquigas-Cannondale) i Angela Vicioso (Androni Giocattoli) w ekscytującym sprincie.

Po trzecim miejscu w zeszłym sezonie, Pietropolli był zachwycony z wygranej w Laigueglia po pechowych występach w przeszłości. „Jestem zawodowcem od ośmiu sezonów i jeśli spojrzeć na wyniki wcześniejszych edycji Laigueglia, znajdziecie mnie na każdej pozycji od drugiej do dziesiątej. Brakowało mi pierwszego miejsca i jestem szczęśliwy, że wreszcie to zrobiłem”.

Na wzniesieniu Paravenna, 25 km od mety pokaz siły przeprowadził Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) który zdziesiątkował peleton. Na czele utworzyła się grupka w której jechali m.in. Alessandro Ballan (BMC-Racing), Damiano Cunego (Lampre-ISD) i Emanuele Sella (Androni Giocattoli). Fabio Taborre (Acqua & Sapone) zameldował się pierwszy na szycie, jednak wkrótce został doścignięty przez czołową grupkę. Później znów ataków próbował Basso oraz Ballan. Jednak ostatecznie doszło do sprintu z kilkunastoosobowej grupki.

Najlepiej finiszował Pietropolli, który kilkanaście dni temu wygrał 1. etap wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria.  Drugie miejsce dla Ponziego, trzeci był Vicioso.

Wyniki Trofeo Laigueglia:

1 Danielle Pietropolli (Lampre-ISD)
2 Simone Ponzi (Liquigas-Cannondale)
3 Angel Vicioso (Androni Giocattoli)
4 Fabio Taborre (Acqua&Sapone)
5 Pavel Brutt (Katusha)
6 Fortunato Baliani (D’Angelo&Antonucci – Nippo)
7 Alessandro Ballan (BMC Racing)
8 Frederic Amorison (Landbouwkrediet)
9 Paolo Ciavatta (Acqua&Sapone)
10 Ivan Basso (Liquigas-Cannondale)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments