Pat McQuaid skomentował decyzję Hiszpańskiego Związku Kolarskiego w sprawie uniewinnienia Alberto Contadora. Prezydent UCI, który obecnie przebywa w Omanie, skrytykował interwencję hiszpańskich polityków.

“Nie mogę podzielić się swoimi wrażeniami, ponieważ sprawa wbrew pozorom jeszcze się nie zakończyła”, powiedział McQuaid.

Dostaliśmy wczoraj 35 stron dokumentów od Hiszpańskiej Federacji, które muszą zostać dokładnie przestudiowane, a następnie omówimy to z WADA. Poczekamy na pełną dokumentację z Hiszpańskiej Federacji, a następnie mamy 30 dni na podjęcie decyzji czy odwołamy się do Międzynarodowego Trybunału ds. Sportu (CAS) czy też nie”.

McQuaid przyznał, że Contador ma prawo do startu w Algarve, który rozpoczyna się dzisiaj w Portugalii. Jednak równocześnie stwierdził, że ma co do tego wątpliwości i nie jest to dobre dla sportu.

“Takie są przepisy. Przepisy pozwalają mu na start w wyścigu, tak więc może jechać gdzie tylko chce”, powiedział.

McQuaid otwarcie skrytykował działania hiszpańskich polityków, którzy mocno udzielali się w tej sprawie. Hiszpański premier José Luis Rodríguez Zapatero był jednym z tych, którzy publicznie popierali Contadora.

“Byłem zaskoczony, gdy w grę wchodzi taki kraj jak Hiszpania. To trochę rozczarowujące“, powiedział.

Foto: www.corvospro.com