“Alberto Contador będzie kolejnym zawodnikiem, który został niesprawiedliwie ukarany“, uważa Oscar Pereiro.

Contador, któremu grozi roczne zawieszenie za pozytywny wynik na Clenbuterol, twierdzi że substancja w jego organizmie znalazła się przez zanieczyszczone mięso. Pereiro wygrał Tour de France 2006 po skazaniu ówczesnego zwycięzcy, Floyda Landisa, który niedawno został oczyszczony z zarzutów w skandalu dopingowym Opercion Puerto.

Pereiro wziął udział w prezentacji zespołu Movistar, która odbyła się w poniedziałek w Madrycie. Przypomnijmy że Pereiro sięgnął po triumf w wielkiej pętli właśnie w tej ekipie, która poprzednio ścigała się pod nazwą Caisse d’Epargne.

“Sprawa Contadora jest bardzo skomplikowana. Trwała zbyt dużo czasu. Jest w niej dużo niejasnych rzeczy”, powiedział dla agencji informacyjnej EFE.

“Jesteś uznany za winnego lub jesteś oczyszczony z zarzutów, w takich sprawach nie można się dogadać. Twierdzi, że jest niewinny, dużo osób to potwierdza. Jednak nie jest w stanie tego w stu procentach udowodnić. Będzie to kolejny przypadek zawodnika, który będzie niesprawiedliwie ukarany“.

Po przejściu na kolarską emeryturę, 33-letni Pereiro rozpoczął przygodę z piłką nożną. Podpisał kontrakt z trzecioligowym zespołem Coruxo, jednak póki co nie gra zbyt wiele.

“Nie jestem już młody, muszę walczyć o pierwszy skład i wkładać w to dużo pracy”, powiedział Pereiro dodając równocześnie iż “podjazdy to większe obciążenie dla nóg, niż bieganie po boisku i kopanie piłki”.