Ostatni, 10 etap wyścigu Tour de Langkawi (kat. 2HC) wygrał po raz piąty sprinter ekipy Farnese Vini-Negri Sottoli, Andrea Guardini, a zwycięzca całego wyścigu został Jonnathan Monsalve z ekipy Androni Giocattoli. Na mecie w Kuala Lumpur, Andre Schulze finiszował na 8. miejscu.

Ostatni etap wyścigu liczył zaledwie 104 kilometry i kończył się sześcioma okrążeniami na ulicach Kuala Lumpur. Profil trasy był stosunkowo płaski co po raz kolejny wskazywało, że w walce o etapowe zwycięstwo wezmą udział sprinterzy.

Na jego trasie usytuowane były trzy lotne premie lotne, na których do zdobycia było 9 sekund bonifikat o które mocno zabiegał lider wyścigu Jonnathan Monsalve (Androni-Giocattoli) mający jedynie 5 sek. przewagi nad drugim w klasyfikacji Libardo Nino Corredorem (Le Tua).

I tak jak podczas poprzednich etapów, zaraz po starcie kolarzy, w peletonie dochodziło do licznych ataków. Podczas tego etapu kontrolę nad peletonem przejęła ekipa CCC Polsat Polkowice, która kasowała prawie wszystkie próby odjazdów. W tej roli mocno wspierała ją ekipa Farnese Vini-Negri Sottoli, którym udało się w konsekwencji doprowadzić do masowego finiszu na mecie w Kuala Lumpur.

Zwycięzca etapu został po raz kolejny Guardini, któremu szczęśliwie udało się uniknąć kraksy, w której leżało wielu kolarzy. Drugim na mecie zameldował się Robert Forster (United Healthcare) a trzecim był Anuar Manan (Terengganu ProAsia Cycling).

Na 8. miejscu finiszował Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły zmiany. Zwycięzcą wyścigu został Jonnathan Monsalve (Androni Giocattoli). Drugie miejsce zajął Nino Corredor, a trzecie Emanuele Sella.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Jose Mendes, który wyścig ukończył na 11. miejscu.

Wyniki 10. etapu: Shah Alam – Kuala Lumpur, 104,6 km.

1. Andrea Guardini (Farnese Vini-Neri Sotttoli)         2:24:30
2. Robert Forster  (UnitedHealthcare Pro Cycling)
3. Anuar Manan (Terengganu ProAsia Cycling)

8. André Schulze ( CCC Polsat Polkowice)

Źródło: CCC Polsat

Ostatni etap wyścigu  liczył zaledwie 104 kilometry i kończył się sześcioma okrążeniami na ulicach Kuala Lumpur. Profil trasy był stosunkowo płaski co po raz kolejny wskazywało, że w walce o etapowe zwycięstwo wezmą udział sprinterzy. Na jego trasie usytuowane były trzy lotne premie lotne, na których do zdobycia było 9 sekund bonifikat o które mocno zabiegał lider wyścigu Jonnathan Monsalve (Androni-Giocattoli) mający jedynie 5 sek. przewagi nad drugim w klasyfikacji Libardo Nino Corredorem (Le Tua).

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy  CCC Polsat Polkowice został Jose Mendes, który wyścig ukończył na 11. miejscu.

Poprzedni artykułSchleck i Basso głównymi rywalami Cadela Evansa podczas Tour de France 2011