Foto finisz musiał rozstrzygnąć kto będzie zwycięzcą 8. etapu wyścigu Tour de Langkawi (kat. 2.HC). Ostatecznie sędziowie rozstrzygnęli, że pierwszym na mecie był Robert Forster z ekipy United Healthcare.

O „błysk szprychy” pokonał swojego rodaka, sprintera CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze. Trzeci na mecie zameldował się Nowozelandczyk Dene Rogers (Giant Kenda).

Trasa 8 etapu o długości 156 kilometrów prowadziła z Kuala Pilah do Jasin po mocno pagórkowatym terenie, który jak wcześniej przewidywali kolarze nie powinien spowodować większych zmian w klasyfikacjach. Spodziewano się, że znowu do mety w Jasin dojedzie cały peleton i walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy.

Jednak tym razem sporym utrudnieniem podczas trwania etapu był mocno padający deszcz. Od samego startu kolarzy w peletonie narzucono bardzo wysokie tempo jazdy. Liczne próby odjazdów, walka o bonifikaty sekundowe na lotnych premiach, kasowanie odjazdów, to wszystko spowodowało, że peleton bardzo szybko zmierzał do mety. Średnia prędkość jazdy kolarzy wyniosła około 48 km/godz. – Już dawno nie jechałem tak szybkiego wyścigu. I to w deszczu! – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice. Sytuacja na trasie etapu zmieniała się wiele razy i były to zmiany niezmiernie dynamiczne.

Kiedy peleton zbliżał się do mety na czele utworzyła się kilkuosobowa ucieczka która nad peletonem uzyskała nieznaczną przewagę. Na 10 kilometrów do mety przewaga wynosiła jedynie 30 sekund. Bardzo wysokie tempo nadawali kolarze ekip Androni-Giocattoli oraz Farnese Vini. Tuż przed metą samotnego ataku próbował zawodnik Skil Shimano który został doścignięty przez peleton a walkę o etapowe zwycięstwo rozpoczęli sprinterzy.

Tym razem dobrze ustawiony sprinter CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo ze swym rodakiem Robertem Fersterem. Niestety, po dokładnej analizie foto finiszu, sędziowie uznali, że zwycięzcą etapu został Rober Ferster. Na trzecim miejscu finiszował Dene Rogers (Giant Kenda).

Po 8 etapie wyścigu nastąpiły zmiany na pozycji lidera. Dzięki zdobytym bonifikatom na lotnych premiach liderem wyścigu jest Jonathan Monsalve (Androni Giocattoli). Dotychczasowy prowadzący 42-letni Kolumbijczyk Libardo Nino Corredor (La Tue) spadł na drugie miejsce i ma dwie sekundy straty. Trzecią lokatę zajmuje Emanuele Sella (Androni Giocattoli).

Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice) zajmuje 12 miejsce ze strata 1 min. 44 sek.

Pełne wyniki 8 etapu > tutaj

Źródło: CCC Polsat

Foto finisz musiał rozstrzygnąć kto będzie zwycięzcą 8. etapu wyścigu Tour de Langkawi (kat. 2.HC). Ostatecznie sędziowie rozstrzygnęli, że pierwszym na mecie był  Robert Forster z ekipy United Healthcare. O „błysk szprychy” pokonał swojego rodaka, sprintera CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze. Trzeci na mecie zameldował się  Nowozelandczyk Dene Rogers (Giant Kenda).

Trasa 8 etapu o długości 156 kilometrów prowadziła z Kuala Pilah  do Jasin po mocno pagórkowatym terenie, który jak wcześniej przewidywali kolarze nie powinien spowodować większych zmian w klasyfikacjach. Spodziewano się, że znowu do mety w Jasin dojedzie cały peleton i walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy.
Jednak tym razem sporym utrudnieniem podczas trwania etapu był mocno padający deszcz. Od samego startu kolarzy w peletonie narzucono bardzo wysokie tempo jazdy. Liczne próby odjazdów, walka o bonifikaty sekundowe na lotnych premiach, kasowanie odjazdów, to wszystko spowodowało, że peleton bardzo szybko zmierzał do mety. Średnia prędkość jazdy kolarzy wyniosła około 48 km/godz. –  Już dawno nie jechałem tak szybkiego wyścigu. I to w deszczu! – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice. Sytuacja na trasie etapu  zmieniała się wiele razy i były to zmiany niezmiernie dynamiczne. Kiedy peleton zbliżał się do mety na czele utworzyła się kilkuosobowa ucieczka która nad peletonem uzyskała nieznaczną przewagę. Na 10 kilometrów do mety przewaga wynosiła jedynie 30 sekund. Bardzo wysokie tempo nadawali kolarze ekip Androni-Giocattoli oraz Farnese Vini.  Tuż przed metą samotnego ataku próbował zawodnik Skil Shimano który został doścignięty przez peleton a walkę o etapowe zwycięstwo rozpoczęli sprinterzy.

Tym razem dobrze ustawiony sprinter CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo ze swym rodakiem Robertem Fersterem.  Niestety, po dokładnej analizie foto finiszu, sędziowie uznali, że zwycięzcą etapu został Rober Ferster. Na trzecim miejscu finiszował  Dene Rogers (Giant Kenda).

Po 8 etapie wyścigu nastąpiły zmiany na pozycji lidera. Dzięki zdobytym bonifikatom na lotnych premiach  liderem wyścigu jest Jonathan Monsalve (Androni Giocattoli). Dotychczasowy prowadzący 42-letni Kolumbijczyk Libardo Nino Corredor (La Tue) spadł na drugie miejsce i ma dwie sekundy straty. Trzecią lokatę zajmuje Emanuele Sella (Androni Giocattoli).

Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice) zajmuje 12 miejsce ze strata 1 min. 44 sek.