Andrea Guardini (Farese-Vini) po finiszu z peletonu wygrał 2 etap Tour de Langkawi i umocnił się na pozycji lidera. Kolarze CCC Polsat przyjechali w środku stawki.

Drugi etap wiódł z Kangar – Butterworth i liczył 145 km. Początek etapu to ucieczka początkowo Australijczyka Deona Locke (Team Champion Systems), do którego dołączył Irańczyk Hamid Shirisisan (Suren Cycling Team). Ich maksymalna przewaga wynosiła sześć minut.

Kiedy na czoło wysunęła się ekipa lidera, Farnese-Vini przewaga zmalała do 2 minut na 30 kilometrów przed metą, a pięć kilometrów dalej cały peleton z powrotem jechał razem.

Ostatecznie po finiszu z peletonu po raz drugi zwyciężył młody Włoch, Andrea Guardini który pokonał Borisa Shpilevskiego (Tabriz Petrochemical Cycling Team) oraz Anuara Manana (Terengganu ProAsia Cycling).

Najlepszy z zawodników CCC Polsat, Andre Schulze zajął 25 pozycję, zaś najszybszym Polakiem był Błażej Janiaczyk, który był 50.

Guardini umocnił się na pozycji lidera, wyprzedza o 9 sekund Manana i o 13 sekund Deona Locke (Team Champion System).

Na mecie triumfator etapu powiedział: “Jestem bardzo szczęśliwy, dzisiejsze zwycięstwo pokazało że wczoraj nie wygrałem przypadkowo. Bardzo dziękuję mojej ekipie, która od pierwszego do ostatniego kilometra kontrolowała sytuację. Dziś było trudniej niż wczoraj, w końcówce było sporo kraks, jednak udało mi się ich uniknąć. Jutro także postaram się wygrać”

Zobacz skrót z 2 etapu Tour de Langkawi > tutaj

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Foto: www.ltdl.com.my