Anthony Charteau (Team Europcar) zamierza powtórzyć swój wyczyn, zdobywając tytuł Króla Gór w Tour de France 2011. Francuz paradował w białej koszulce w grochy po Paryżu w zeszłym sezonie, jednak w przyszłym roku również chce być bohaterem całej Francji.

“Myślę, że jestem w gronie 20 najlepszych górali świata”, powiedział Charteau dla Cyclism’Actu . “W zeszłym sezonie, dobrze wpadłem w Liège-Bastogne-Liege i Giro. Następnie na Tourze byłem aktywny na  wszystkich etapach górskich. Koszulka górala to z pewnością cel w tym sezonie. Zawsze musisz mieć jakieś marzenie i dążyć do niego”.

System przyznawania punktów do klasyfikacji górskiej zostanie zmieniony podczas przyszłej edycji TdF. Podwójne punkty przyznawane będą tylko na premiach, które znajdują się na finałowym podjeździe. Tylko sześciu kolarzy będzie punktować na najwyżej punktowanej premii.

Zważywszy, że Charteau zakończył na 44-miejscu rywalizację w generalce Tour de France, wielu obserwatorów uważa że nowa metoda punktacji będzie działać przeciwko niemu. Z kolei Francuz twierdzi, że wierzy w swoje umiejętności i możliwe jest ponowne pojawienie się na podium usytuowanym na Polach Elizejskich.

“Znacznie więcej będę od siebie oczekiwał”, powiedział. “Będę musiał uzyskać więcej lepszych wyników na poszczególnych etapach. Tour de France odkryło we mnie pewne zdolności, których wcześniej nie potrafiłem użyć”.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments