Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) rozpocznie swój sezon wyścigowy od Tour de San Luis  (2.1 UCI) w  dniach od 17 do 23 stycznia w San Luis w Argentynie. Dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia pojedzie w wyścigu, który będzie pierwszym krokiem przygotowań do Tour de France w lipcu.

Basso ostatnio startował w Tour de San Luis w 2009 roku, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. To było podczas ceremonii otwarcia swojego pierwszego pełnego sezonu, po powrocie z dwuletniej dyskwalifikacji.

W szczególności, na liście startowej Tour de San Luis 2011 zabraknie kolegi Basso, Vincenzo Nibaliego  który odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w zeszłym roku. Honoru Liquigas-Cannondale najprawdopodobniej będzie bronił Eros Capecchi.

„W tym roku zacznę bardzo lekko, od razu zacznę się ścigać więc moja forma nie będzie super„, powiedział Basso dla Cyclingnews . „Zobaczymy jak to będzie, ale w naszym składzie jest Capecchi, który już czuje się dobrze”.

Organizatorzy wyścigu zapowiedzieli udział 21 zespołów w tym trzy ProTeam: Liquigas-Cannondale, AG2R-La Mondiale i Movistar.

Cztery Professional Continental: Androni-Giocattoli, Andaluzja Caja Granada, De Rosa-Ceramica Flaminia i UnitedHealthcare. Geox-TMC niedawno wycofał się z listy startowej i otworzy sezon w GP Costa degli Etruschi we Włoszech w dniu 2 lutego.

Zespoły Continental: Endura Racing, Trek Livestrong, Nutrixxion, Boavista, Funvic, Centro della Calzatura i D’Angelo & Antenucci.

Reszta to amatorskie drużyny, bądź reprezentacje krajów.

Poprzedni artykułStéphane Augé dyrektorem sportowym Cofidisu
Następny artykułAndre Greipel w nowych barwach gotowy na Tour Down Under
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments