Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi) ma nadzieję, że Alberto Contador pojedzie w Tour de France w przyszłym sezonie. Contador nadal czeka na werdykt w sprawie używania niedozwolonych środków.

„Z ostatnich czterech Tourów Contador wygrał trzy. Zdobył sobie status największego faworyta, jego po prostu nie może zabraknąć na trasie Tour de France. To tak jakby w turniej Roland Garros zabrakło Nadala, a w wyścigu F1 zabrakło Alonso”, powiedział Sanchez w wywiadzie udzielonemu portalowi Biciciclismo.com

Tour de France będzie głównym punktem nadchodzącego sezonu dla Sancheza. „Tour to najlepszy wyścig na świecie, nie ma nic innego, lepszego. Każdego roku  zawodnicy są lepiej przygotowani. Każdego roku dochodzi do zmiany trasy i nigdy nie wiadomo, jak organizatorzy poprowadzą trasę. Zawsze jest ciężko”, powiedział Sanchez.

Mistrz Olimpijski nie wyklucza także startu w Vuelta a Espana, ale jego start zależeć będzie od formy, jaką będzie mieć po przejechaniu Wielkiej Pętli. „Oczywiście lubię jeździć we Vuelcie, ale nie jestem w stanie powiedzieć dziś, co będzie za kilka miesięcy. Według plotek, to ma być jedna z najtrudniejszych edycji tego wyścigu. Ale nie wiem czy wezmę udział w Vuelcie, muszę poczekać i zobaczyć jak pójdzie mi Tour”, dodał Hiszpan.

Sanchez zacznie sezon od Ruta del Sol, następnie weźmie udział w Paryż-Nicea i w Criterium International. Zawodnik jeszcze nie podjął decyzji, co do startów w ardeńskich klasykach i w Vuelta Ciclista al País Casco.

Galopente

Foto: www.corvospro.com