Oscar Freire chce kontynuować karierę przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Dla Hiszpana będzie to czwarta olimpiada.

W wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu dziennikowi Marca powiedział, że każdy zawodnik powinien dążyć do możliwości wystartowania w olimpiadzie, gdyż jest to całkowicie inne doświadczenie niż starty w wyścigach.

„Kiedy bierzesz udział w wyścigu spotykasz tylko kolarzy, ale gdy znajdujesz się na olimpiadzie masz możliwość poznawania mistrzów w innych konkurencjach, to wspaniałe przeżycie”, powiedział Freire. Hiszpan zdobył wiele trofeów, trzy razy był mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas, niestety w jego bogatej kolekcji brakuje medalu olimpijskiego.

Hiszpan często mówi o przejściu na emeryturę, dając do zrozumienia, że każdy sezon jest jego ostatnim, ale jak dotąd zawsze zmieniał zdanie. Sezon 2010 nie był wyjątkiem, twierdził, że nie odniósł zbyt znaczących zwycięstw, więc jest to dobry czas na odejście.

Freire rozpocznie swój sezon 2011 od Mallorca Challenge i Vuelta a Andalucia, pojawi się również w Tirreno-Adriatico i Mediolan-San Remo. Hiszpana prawdopodobnie zabraknie w Tour de France w tym roku. Freire rezygnuje z Wielkiej Pętli, by skupić się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Kopenhadze.

Galopente

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments