Adriano Malori (Lampre-ISD) celuje w tytuł Mistrza Włoch w jeździe na czas w 2011 roku. Były Mistrz Świata do 23 lat jest pod wrażeniem swojego pierwszego sezonu w gronie profesjonalistów. Teraz jest głodny dobrych wyników.

“To będzie mój główny cel na nadchodzący sezon“, powiedział Malori o Mistrzostwach Włoch w jeździe na czas dla Cyclismactu.net . “Wszyscy specjaliści aspirują do bycia mistrzem w jeździe na czas, być może Marco Pinotti będzie najsilniejszy jeszcze raz …”.

Podczas gdy Malori zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Włoch w 2010 roku, wiele z jego najlepszych występów w ubiegłym sezonie miało miejsce na krótszych dystansach, tak jak w prologach Critérium du Dauphiné (7) i Tour de France (14). Jednak on twierdzi, że nie jest specjalistą od prologów.

“Psychologicznie, nie mam problemu z dystansem“, opowiada Maori. “Zaczyna mi się robić ciężko gdy wyścig jest długi, zwłaszcza gdy jest to ponad 40 kilometrowa czasówka, ale myślę że nabycie wytrwałości przyjdzie wraz z wiekiem. Wziąwszy pod uwagę, że mam tylko 22 lata, nie mogę być jeszcze na maksymalnym poziomie”.

Foto: www.corvospro.com