Bradley Wiggins widzi przyszłość kolarstwa w Edvaldzie Boasson Hagenie. Brytyjski zawodnik zapowiada, że jego młodszy kolega z drużyny Team Sky zdominuje w przyszłości ten sport i wygra większość prestiżowych wyścigów.

“On jest zawodnikiem, który naprawdę reprezentuje światowy poziom” powiedział Wiggins. “Posiada wszystkie cechy dobrego zawodnika: odpowiednią osobowość, etykę pracy, podejście do sportu. Wiadomo, że jest w 100 procentach czysty”.

“W przyszłości, będzie rozdawać karty. Edvald uosabia wszystko, co prawdziwy sportowiec, a on będzie legendą tego sportu”.

Wiggins wcześniej przepowiedział , że norweski zawodnik pewnego dnia pójdzie w ślady swojego rodaka Thor`a Hushovda i może zostać mistrzem świata. Ale to nie wszystko, Wiggins wiąże ze swoim kolegą wielką przyszłość. “Na jego liście można umieścić takie wyścigi jak: Paryż-Roubaix, Tour des Flandres, etapy w Tour de France i wiele innych. To trochę dziwne. On może jeszcze wybrać, pomiędzy klasykami a etapówkami. Potencjalnie może wygrywać wszystkie te wyścigi. Jego talent jest olbrzymi, wciąż kontynuuje rozwój i mam nadzieję że w przyszłości dowie się, gdzie najlepiej pasuje w tym sporcie”.

Wiggins cieszy się, że 23-letni Norweg  należy do jego zespołu. “To, że udało nam się podpisać z nimi kontrakt, to naprawdę duże osiągnięcie. Teraz jest w systemie, w którym chcemy go utrzymać przez dłuższy czas. Myślę, że lubi ten zespół oraz sposób w jakim jest zarządzany”.

Foto: www.corvospro.com