Po raz ósmy z rzędu, Tom Boonen rozpocznie swój sezon w Tour of Qatar, który rozpoczyna się na początku lutego. To będzie jego pierwszy wyścig w sezonie 2011.

Były mistrz świata od Kataru rozpoczyna sezon od 2004 roku. Trzykrotnie wygrywał ten wyścig, nie kończył wyścigu niżej niż czwarta pozycja w klasyfikacji generalnej. Od 2004 r. wygrał też 19 etapów.

„Jeśli coś się sprawdza po co to zmieniać? Qatar to jest najlepsze przygotowaniem dla Toma do sezonu. Poza tym jest on rozpoznawalny w tym kraju, po prostu nie może go zabraknąć na jubileuszowej, dziesiątej edycji tego wyścigu”, powiedział Wilfried Peters, dyrektor sportowy Quick Stepu.

Boonen po zakończonych zawodach w Qatarze, pozostanie na Bliskim Wschodzie i weźmie także udział w Tour of Oman (16 – 20 luty). Belg w ubiegłym sezonie wygrał jeden z etapów. Te dwa wyścigi mają przygotować 30-latka do pierwszych wyścigów w Belgii, Omloop Het Nieuwsblad (26 lutego) i Kuurne-Bruksela-Kuurne (27 lutego). Stamtąd Belg pojedzie do Włoch, gdzie wystartuje w Tirreno-Adriatico (9-15 marca) i Mediolan-San Remo (19 marca). Boonena nie zabraknie wiosną na trasach klasyków we Flandrii oraz Paryż-Roubaix.

Boonen zmuszony został do skrócenia zeszłego sezonu z powodu problemów z kolanem, które zakończyły się operacją stawu w lipcu, co uniemożliwiło mu start w Tour de France. Do ścigania się wrócił dopiero w październiku.

Galopente

Foto: www.corvospro.com