Team RadioShack ogłosił swój skład na Santos Tour Down Under, który rozpocznie się w Adelajdzie, i rozegra się w dniach 16-23 stycznia. Wiemy już na pewno, że Michał Kwiatkowski nie zadebiutuje w swojej nowej ekipie podczas australijskiej imprezy.

Sebastian Rosseler będzie liderem ekipy na sprinterskich odcinkach.  Oprócz tego do ekipy dołączył Manuel Cardoso, który przed rokiem triumfował na 3. etapie Santos Tour Down Under.

Organizator wyścigu Mike Turtur zauważył, że “Inny silny zawodnik pojawi się razem z zespołem w Adelajdzie, a jest nim trzykrotny mistrz Szwajcarii, Gregory Rast, który ma imponujący dorobek w mistrzostwach swojego kraju”.

Markel Irizar w składzie Team RadioShack będzie z pewnością chciał pokazywać się w decydujących odjazdach oraz w klasyfikacji generalnej. Kto wie ? Może powtórzy swój wyczyn z 2009.r kiedy to w barwach ekipy Euskaltel-Euskadi wygrał koszulkę Škoda King, na najlepszego górala wyścigu.

I oczywiście nie może zabraknąć Lance`a Armstronga, który w Australii będzie żegnać się z profesjonalnym peletonem, podczas jego trzeciego występu w tej imprezie.

Pełny skład RadioShack na Santos Tour Down Under:

Lance Armstrong, Markel Irizar, Sebastian Rosseler, Jason McCartney, Gregory Rast, Ben Hermans, Manuel Cardoso.

Dyrektor sportowy: Jose Azevedo.

Foto: Team Radioshack