Fabian Cancellara wskazał, że dominujący charakter Bjarne Riisa był jednym z powodów, dla których szwajcarski zawodnik zdecydował się opuścić Saxo Bank. Czterokrotny Mistrz Świata w jeździe na czas opowiedział dla Berner Zeitung o przejściu do Luxembourg Pro Cycling Project.

„Bjarne ma bardzo jasny pomysł na swoją ekipę. Kto do niej nie pasuje musi odejść„, powiedział szwajcarski zawodnik. „Dla niektórych ludzi, była to szansa aby pójść własną drogą, aby się rozwijać. Przy jego boku, każdy wykonuje jego polecenia„.

„To nie jest również tak, że Riis ma zbyt silną pozycję, dla niektórych ludzi czasami po prostu nie był w porządku”.

Od podpisania nowej umowy i opuszczenia Saxo Banku, Cancellara nie miał żadnego kontaktu ze swoim byłym szefem, ale powiedział, że to z czasem wróci.

„To z pewnością nie jest łatwe dla niego. On jest szefem, a ja jestem zawodnikiem, który musi potwierdzić, że postąpił słusznie, odchodząc od swojego wieloletniego partnera„.

„Wraz z odejściem wielu innych zawodników i przybyciem Contadora, zdałem sobie sprawę że będzie ciasno. Chciałbym żeby Bjarne był moim szefem, żebyśmy nadal z siebie korzystali. On ze mnie, jak i ja z niego”.

Cancellara dodał również, że Riis zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku lat, począwszy od Ivana Basso i Tour de France w 2006 r.,  a następnie z powodu Operacion Puerto. „Miał kilka trudnych lat za sobą. To stało się jedno po drugim: sprawa Basso, sprawa Schlecka. Na tym tle przypomniały się jego dawne problemy z dopingiem. Dlatego pojawiły się kłopoty ze sponsorami, jeden fałszywy krok i był bliski od bankructwa.”

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments