Contador nie wziął udziału w kryterium w Oviedo, o czym pisaliśmy już wcześniej. Hiszpan zdecydował się jedynie na oglądnie wyścigu z trybun. Po zakończeniu rywalizacji były zawodnik Astany był oklaskiwany na równi ze zwycięzcą, Ivanem Basso.

Contador był entuzjastycznie witany przez tłum, kiedy pojawił się i oficjalnie rozpoczął wyścig. Podczas oglądania zmagań Hiszpan spędził sporo czasu z dr Zubizarreta, który uratował mu życie,  i leczył go,  kiedy po kraksie podczas Vuelta a Asturias w 2004 roku wykryto u niego naczyniaka mózgu.

„Asturias zawsze zajmowało w moim sercu specjalnie miejsce. Ten wyścig miał ogromy wpływ na moje życie i tym razem znów się to potwierdziło. Za te wspaniałe gesty sympati bardzo dziękuję”, powiedział dzisiaj Contador w wywiadzie dla  La Nueva Espana. Chciałem także podziękować Rubierze, bo zawsze był świetnym zawodnikiem i kolegą na którego mogłem liczyć.”

Jeszcze podczas wyścigu, Contador dziękował zebranym na trasie kibicom, poprzez portal tweeter.com: „Dziękuję wszystkim za wsparcie. Tylko dzięki Wam znajduje jeszcze w sobie siłę. Jesteście niesamowici… ”

Galopente