Tom Stels dołączy do ekipy Quick Step jako trener w sezonie 2011. Czterokrotny mistrz Belgii był jednym z najbardziej rozpoznawalnych sprinterów w międzynarodowym peletonie w latach 1990, kiedy to wygrał 9 etapów Tour de France w barwach Mapei.

Stels święcił swoje największe sukcesy u boku obecnego dyrektora ekipy Quick-Step, Patricka Lefevre. Teraz obaj panowie mają okazję do pracy w charakterze dyrektora drużyny.

“Znam wielu członków tej grupy, ponieważ Quick-Step powstał na bazie drużyny Mapei. Teraz będę miał okazję pracować w obsłudze ekipy,” powiedział Stels.

Lefevere jest zachwycony perspektywą pracy ze swoim byłym, bardzo doświadczonym zawodnikiem. “Po serii spotkań z naszym nowym członkiem ekipy, udało nam się wypracować umowę,” mówi Lefevere. “Metody treningu które stosować będzie Stels, są bardzo interesujące a przede wszystkim skuteczne. Mam również nadzieję że Tom podzieli się swoim doświadczeniem z czasów kiedy był zawodnikiem. Myślę tu głównie o młodych zawodnikach, ale także o nadzwyczajnych sytuacjach kiedy będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego.”

Stels wyjaśnił, że jego programy szkoleniowe będą bazować na metodzie treningu o nazwie Powertec. “Jest to system, który analizuje i opracowuje dane zebrane od zawodników poprzez dane z przyrządów pomiarowych, stosowanych przez każdego zawodnika podczas treningu i zawodów w celu poprawy jego umiejętności,” powiedział.