Linus Gerdemann, Fabian Wegmann oraz Jakob Fuglsang w przyszłym sezonie reprezentować będą Luxembourg Pro Cycling Project. Dwaj Niemcy przybędą do zespołu z Teamu Milram, Duńczyk Fuglsang rozstaje się z  Teamem Saxo Bank.

28-letni Gerdemann, wcześniej ścigał się dla takich drużyn jak: CSC, T-Mobile i Columbia. “W przeszłości pracowałem już z Linusem i zawsze chciałem pracować z nim ponownie, więc cieszę się że mieliśmy i wykorzystaliśmy szansę na pozyskanie go do tego zespółu“, powiedział Kim Andersen.

Gerdemann odniósł dwa zwycięstwa w tym roku, wygrywając etap w Mallorca Challenge i Tirreno-Adriatico. W 2007 roku wygrał 7. etap Tour de France i włożył żółtą koszulkę lidera na jeden dzień. W przeszłości wygrywał klasyfikację generalną takich wyścigów jak: Deutschland Tour, Tour de l’Ain oraz Bayern Rundfahrt.

30-letni Wegmann,, znany jest z “niesamowitej waleczności oraz poświęcenia dla zespołu,” komplementuje go nowy dyrektor sportowy. „Od dawna chciałem mieć Fabiana w mojej drużynie,” powiedział Andersen. „Zawsze lubiłem jego styl jazdy, jest bardzo waleczny. Nie jest sprinterem, ale zawsze można liczyć na kilka jego zwycięstw w sezonie.”

Między innymi, Wegmann dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec w wyścigu ze startu wspólnego. Zwyciężył GP Miguel Indurain, jak również Rund um den Henninger Turm / Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt. W 2004 roku zdobył koszulkę najlepszego górala w Giro d’Italia.

25-letni Jakob Fuglsang  do ProTour trafił w 2009r. i od razu trafił do ekipy SaxoBank. “Oczywiście mamy duże oczekiwania wobec Jakoba. Dla mnie jest on jednym z największych talentów w tym sporcie, “powiedział Andersen.

Duńczyk nieprzerwanie od trzech lat zwycięża w generalce swojego narodowego wyścigu, Danmark Rundt jest mistrzem swojego kraju w jeździe na czas oraz był 3. w wyścigu Tour de Suisse.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments