Luksemburg Pro Cycling Project ujawnił trzy kolejne nabytki. Są to: Maxime Monfort, Wouter Weylandt i Dominik Klemme, którzy mają pomóc ekipie w brukowanych oraz pagórkowatych klasykach.

Monfort dołącza do nowego zespołu z Luksemburga po pobycie w HTC-Columbia, Weylandt ścigał się w Quick Stepie, Klemme jest jednym z wielu zawodników którzy przychodzą do ekipy z Teamu Saxo Bank.

“Kiedy usłyszałem o możliwości przejścia do tego zespołu, szybko się tym zainteresowałem,” powiedział Monfort w oświadczeniu wydanym przez jego nowy zespół.

“Teraz jestem bardzo zmotywowany, ścigając się u boku takich zawodników aby walczyć w ardeńskich klasykach oraz w Tour de France. Chciałbym przede wszystkim odzyskać tytuł mistrza Belgi w jeździe indywidualnej na czas. Sądzę również, że po siedmiu latach w peletonie mam pewne doświadczenie, którym mogę dzielić się z młodymi zawodnikami.

26-letni Weylandt wygrał etap w Giro d’Italia i ma nadzieję wyjść z cienia Toma Boonena, mając więcej możliwości na finiszach.

“Wybrałem ten zespół, ponieważ jest to nowy projekt więc każdy będzie miał wielką motywację do działania. Drugą rzeczą jest to, że po spędzeniu ponad sześciu lat w tym samym zespole, zmiana oraz zaczerpnięcie świeżego powietrza wyjdzie mi na dobre,” powiedział.

Klemme ma tylko 23 lata, ale pokazał swoje umiejętności w klasykach dojeżdzając do mety na 14 miejscu w Paryż-Roubaix, jednocześnie pomagając w wygranej Fabianowi Cancellarze.

“Pracowałem z wieloma członkami tego zespołu w ostatnich latach, i wierzę że będę mógł rozwijać się dalej w tym otoczeniu” powiedział Klemme.