Aleksander Winokourow (Astana), z pewnością ostatni pobyt w Meksyku zaliczy do udanych. Kazach triumfował w kryterium Chihuahua, pokonując inne gwiazdy kolarstwa: Andyego Schlecka (Saxo Bank) i Samuela Sancheza (Euskaltel).

Na rundzie o długości 4,4 km,którą zawodnicy musieli pokonać 15 razy, swojej szansy upatrywali meksykańscy zawodnicy. którzy na krętej trasie próbowali uprzykrzyć życie Europejczykom.

Na trzecim okrążeniu powstał kwartet w składzie: Peter Sagan (Liquigas), Ivan Gutierrez (Caisse d’Epargne), Bernardo Colex (Puebla) i Andy Schleck. W pogoń za nimi ruszyli: Winokourow, Sanchez, Alexander Kolobnev (Katusha ), Jakub Fulgsang (Saxo Bank) i lokalni kolarze: Cesar Vaquera i Enrique Mendez.

Grupka miała już nawet minutę przewagi, kiedy to na jedno kółko przed końcem wszystko się połączyło. Po kilku mocnych szarpnięciach, na przodzie znaleźli się Sanchez, Schleck i Winokurow którzy między sobą walczyli o końcowe zwycięstwo.

Na ostatnich kilkuset metrach zaatakował Kazach, który okazał się triumfatorem pokazowego kryterium rozgrywanego w ramach tournée wyścigu Tour de France.