Alexei Markov (Rosja), został zwycięzcą 8. etapu Tour of Hainan. Rosjanin pokonał Charles`a Bradleya Huffa (Jelly Belly p/b Kenda) oraz swojego rodaka Ivana Kovaleva. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) był 5.

Nieporozumienia i kontrowersje towarzyszyły przedostatniemu etapowi Tour of Hainan z Danzhou – Dongfang o długości 194.6km. Co prawda wygrał Kenny Van Hummel z Skil – Shimano, ale przez decyzję sędziów został pozbawiony zwycięstwa.

Holender już cieszył się z czwartego etapowego zwycięstwa w tegorocznej odsłonie chińskiego wyścigu, jednak jego praca i wysiłek kolegów poszedł na marne. Sędziowie zadecydowali doliczyć Van Hummelowi 20 sekund za jazdę za autem, gdy  ten dochodził grupę po wymianie przebitego koła na kilkadziesiąt kilometrów przed kreską.

“Jury odniosło dziś swoje zwycięstwo! Przebita opona, wymiana koła przez mechanika, i powrót do peletonu za autem. To według sędziów było nieprawidłowe,” powiedział Van Hummel.

Oznaczało to, że zwycięzcą został drugi na mecie Alexei Markov. Dalsze miejsca na etapowym podium przypadły dla Charles`a Bradleya oraz Ivana Kovaleva. Matysiak był 5, Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) na mecie zameldował się na 12. miejscu.

Liderem pozostał Valentin Iglinskiy (Astana), który był dzisiaj 4. 19 sekund do niego traci Johnnie Walker (Footon-Servetto). Trzeci z 20 sekundową stratą jest Alexei Markov. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) jest 5. i do Iglinskyego traci 21 sekund.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments