Valentin Iglinski (Astana) po finiszu z grupy został zwycięzcą etapowym oraz nowym liderem wyścigu. Drugi był Taiji Nishitani (Asian Racing Team), trzeci Johnnie Walker (Footon-Servetto). Na 4. miejsce w generalce wskoczył Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Decydującym momentem etapu był podjazd w końcówce, którego nie przetrwał m.in. lider wyścigu Jurij Metlushenko (Ukraina). Po selekcji z przodu zostało tylko 40 zawodników, w której na metę przyjechało dwóch Polaków: Tomasz Marczyński oraz Adrian Honkisz (obaj CCC Polsat Polkowice).

Były Mistrz Polski seniorów na mecie zameldował się na 17. pozycji, młody Honkisz dzięki bonifikatom na lotnej premii wskoczył na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Alexander Vinokurov (Astana) dzisiaj nie czuł się dobrze i przyjechał w drugiej grupie, 2 minuty i 30 sekund za zwycięzcą.

Wczorajszy zwycięzca Metluschenko i drugi kolarz na mecie Kenny Van Hummel (Skil-Shimano) nie przyjechali w czołówce, szansę tę wykorzystał trzeci wczoraj Valentin Iglinski, pokonując Nishitaniego oraz Walkera.

Kazach w generalce prowadzi nad tym samym duetem odpowiednio o 4 i 6 sekund. Były lider wyścigu Metlushenko spadł na 36 pozycję.

Wyniki 2 etapu Tour of Hainan 2010:

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 4:28:23
2 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
3 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
4 Volodymyr Bileka (Ukr) Ukraine
5 Alexei Markov (Rus) Russian Federation
6 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan
7 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
8 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
9 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
10 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange
11 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly p/b Kenda
12 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
13 Alexander Schmitt (Ger) Team Kuota – Indeland
14 Evgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan
15 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda
16 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
17 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
18 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team
19 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
20 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team
21 Matthias Bertling (Ger) Team Kuota – Indeland
22 Maxim Gourov (Kaz) Astana
23 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
24 Alexander Khatuntsev (Rus) Russian Federation
25 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
26 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Footon-Servetto
27 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
28 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
29 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
30 Darren Rolfe (Aus) Fly V Australia
31 Morten Knudsen (Den) Continental Team Differdange
32 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
33 Sergey Renev (Kaz) Astana
34 Alexander Serov (Rus) Russian Federation 0:00:06
35 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
36 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
37 Rahim Ememi (IRI) Giant Asia Racing Team
38 Roman Kireyev (Kaz) Astana 0:00:14
39 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team
40 Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto
41 Vytautas Kaupas (Ltu) Continental Team Differdange 0:02:20
42 Jin Long (Chn) Skil – Shimano
43 Jonathan Cantwell (Aus) Fly V Australia
44 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice
45 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
46 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
47 Bradeley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team
48 Nikolay Ivanov (Kaz) Kazakhstan
49 Tomas Smolen (Pol) CCC Polsat Polkowice
50 Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports
51 Serhy Hrechyn (Ukr) Ukraine
52 Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
53 Hui Zhang (Chn) Max Success Sports
54 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice
55 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
56 Hayden Brooks (Aus) Fly V Australia
57 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota – Indeland
58 Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
59 Soufiane Haddi (Mar) Morocco
60 Sergio Hernandez (USA) Jelly Belly p/b Kenda
61 Valery Valynin (Rus) Russian Federation
62 Luc Hagenaars (Ned) Team Kuota – Indeland
63 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice
64 Mohcine Ichou (Mar) Morocco
65 Lahcen Saber (Mar) Morocco
66 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Kuota – Indeland
67 William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda
68 Gang Xu (Chn) Max Success Sports
69 Yassin Ait El Attar (Mar) Morocco
70 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
71 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
72 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
73 Kun Jiang (Chn) Max Success Sports
74 Ting Deng (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
75 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
76 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
77 Yuri Metlushenko (Ukr) Ukraine
78 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
79 Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team
80 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
81 David Kopp (Ger) Team Kuota – Indeland
82 Alexandre Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
83 David Deroo (Fra) Skil – Shimano
84 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana
85 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange
86 Chin-Lung Huang (Tpe) Giant Asia Racing Team
87 Alexey Lyalko (Kaz) Kazakhstan
88 Sean Mazich (USA) Jelly Belly p/b Kenda
89 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice
90 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto
91 Mohamed Elghoumari (Mar) Morocco
92 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
93 Phil Zajicek (USA) Fly V Australia
94 Sergey Kuzin (Kaz) Kazakhstan
95 Alexey Shmidt (Rus) Russian Federation
96 Vladimir Duma (Ukr) Ukraine
97 Charles Bradley Huff (USA) Jelly Belly p/b Kenda
98 Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team
99 Zachary Davies (USA) Fly V Australia
100 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Asia Racing Team 0:02:30
101 Berik Kupeshov (Kaz) Kazakhstan 0:02:34
102 Yuan Wei (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:02:40
103 Ming Xing Xue (Chn) Max Success Sports 0:02:20
104 Evgeny Kovalev (Rus) Russian Federation
105 Dene Rogers (NZl) Giant Asia Racing Team
106 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team
107 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:05:04
108 Michael Tronborg Kristensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning 0:05:11
109 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange 0:05:50
110 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Ukraine 0:07:41
111 Roman Krasilnikov (Rus) Polygon Sweet Nice 0:07:56
112 Patria Rastra (Ina) Polygon Sweet Nice
113 Florenz Knauer (Ger) Team Kuota – Indeland 0:08:24
114 Ricky Eno Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
114 Matnur Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice
116 Oleh Solomko (Ukr) Ukraine
117 Ivan Kovalev (Rus) Russian Federation
118 Ismail Ayoune (Mar) Morocco
119 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
120 David Kemp (Aus) Fly V Australia
121 Mario Gutierrez (Spa) Footon-Servetto
122 Khalid Bounida (Ned) Marco Polo Cycling Team 0:09:37
123 Christian Moberg Jörgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning 0:12:12
124 Ben Kersten (Aus) Fly V Australia
125 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Marco Polo Cycling Team 0:14:03
126 Pavel Stuchlik (Cze) Marco Polo Cycling Team 0:16:55
127 Stefan Cohnen (Ned) Continental Team Differdange 0:18:20
DNS Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 6:00:00
2 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:04
3 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 0:00:06
4 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:09
5 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:10
6 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan
7 Volodymyr Bileka (Ukr) Ukraine
8 Alexander Schmitt (Ger) Team Kuota – Indeland
9 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly p/b Kenda
10 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
11 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange
12 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
13 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
14 Maxim Gourov (Kaz) Astana
15 Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto
16 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
17 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team
18 Matthias Bertling (Ger) Team Kuota – Indeland
19 Darren Rolfe (Aus) Fly V Australia
20 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda
21 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
22 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
23 Evgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan
24 Morten Knudsen (Den) Continental Team Differdange
25 Alexander Khatuntsev (Rus) Russian Federation
26 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
27 Alexei Markov (Rus) Russian Federation
28 Sergey Renev (Kaz) Astana
29 Eugen Wacker (Krg) Giant Asia Racing Team
30 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team
31 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
32 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Footon-Servetto
33 Alexander Serov (Rus) Russian Federation 0:00:16
34 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
35 Roman Kireyev (Kaz) Astana 0:00:25
36 Yuri Metlushenko (Ukr) Ukraine 0:02:20
37 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:02:24
38 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto 0:02:26
39 David Kopp (Ger) Team Kuota – Indeland 0:02:27
40 Alexey Lyalko (Kaz) Kazakhstan
41 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:28
42 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice 0:02:30
43 Jonathan Cantwell (Aus) Fly V Australia
44 Jin Long (Chn) Skil – Shimano
45 Serhy Hrechyn (Ukr) Ukraine
46 Bradeley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team
47 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice
48 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
49 Soufiane Haddi (Mar) Morocco
50 Vytautas Kaupas (Ltu) Continental Team Differdange
51 Sean Mazich (USA) Jelly Belly p/b Kenda
52 Nikolay Ivanov (Kaz) Kazakhstan
53 Hayden Brooks (Aus) Fly V Australia
54 Valery Valynin (Rus) Russian Federation
55 Yassin Ait El Attar (Mar) Morocco
56 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
57 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
58 Luc Hagenaars (Ned) Team Kuota – Indeland
59 Sergey Kuzin (Kaz) Kazakhstan
60 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
61 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
62 Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports
63 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota – Indeland
64 William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda
65 Alexandre Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
66 Charles Bradley Huff (USA) Jelly Belly p/b Kenda
67 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice
68 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team
69 Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
70 Lahcen Saber (Mar) Morocco
71 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
72 Hui Zhang (Chn) Max Success Sports
73 Sergio Hernandez (USA) Jelly Belly p/b Kenda
74 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
75 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
76 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange
77 Zachary Davies (USA) Fly V Australia
78 Mohcine Ichou (Mar) Morocco
79 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice
80 Evgeny Kovalev (Rus) Russian Federation
81 Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
82 Gang Xu (Chn) Max Success Sports
83 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
84 Phil Zajicek (USA) Fly V Australia
85 Chin-Lung Huang (Tpe) Giant Asia Racing Team
86 Ting Deng (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
87 Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team
88 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Kuota – Indeland
89 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana
90 Kun Jiang (Chn) Max Success Sports
91 Ming Xing Xue (Chn) Max Success Sports
92 Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team
93 David Deroo (Fra) Skil – Shimano
94 Mohamed Elghoumari (Mar) Morocco
95 Alexey Shmidt (Rus) Russian Federation
96 Vladimir Duma (Ukr) Ukraine
97 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Asia Racing Team 0:02:40
98 Berik Kupeshov (Kaz) Kazakhstan 0:02:44
99 Yuan Wei (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:02:50
100 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:05:14
101 Michael Tronborg Kristensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning 0:05:21
102 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange 0:06:00
103 Tomas Smolen (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:06:19
104 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Ukraine 0:07:51
105 Roman Krasilnikov (Rus) Polygon Sweet Nice 0:08:06
106 Florenz Knauer (Ger) Team Kuota – Indeland
107 Patria Rastra (Ina) Polygon Sweet Nice
108 Ivan Kovalev (Rus) Russian Federation 0:08:29
109 Ismail Ayoune (Mar) Morocco 0:08:34
110 Ricky Eno Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning
111 Oleh Solomko (Ukr) Ukraine
112 Matnur Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice
113 David Kemp (Aus) Fly V Australia
114 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
115 Mario Gutierrez (Spa) Footon-Servetto
116 Dene Rogers (NZ) Giant Asia Racing Team 0:09:31
117 Khalid Bounida (Ned) Marco Polo Cycling Team 0:09:47
118 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:12:13
119 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
120 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team
121 Rahim Ememi (IRI) Giant Asia Racing Team
122 Ben Kersten (Aus) Fly V Australia 0:12:17
123 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:12:19
124 Christian Moberg Jörgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO Radgivning 0:12:22
125 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Marco Polo Cycling Team 0:14:13
126 Pavel Stuchlik (Cze) Marco Polo Cycling Team 0:17:05
127 Stefan Cohnen (Ned) Continental Team Differdange 0:18:21