Adrian Kurek (Albi Velo Sport) oraz Piotr Polus (Mosaic-diffusion.com-Top 16) w przyszłym sezonie reprezentować będą inną francuską ekipę, Océane Cycle Poitevin.

22-letni Adrian Kurek, który w tym roku zakończył rok orlika może mówić o jednym z najbardziej pechowych sezonów w swojej karierze. Zaczęło się znakomicie, po wielu sukcesach w 2009. roku wychowanek Stali Grudziądz trafił do młodzieżowej filii ekipy ProTour Ag2r La Mondiale – Albi Velo Sport.

Młody kolarz miał już właśnie stypendium od wspomnianej, francuskiej ekipy znajdującej się najwyższej kolarskiej lidze, a w razie dobrych wyników w sierpniu miał trafić na staż do Ag2r. Wszystko jednak pokrzyżował kwietniowy wypadek, kiedy Adrian złamał rękę, co oznaczało prawie cały sezon z głowy. Mimo tego kolarz występujący również na torze w tym sezonie wygrał klasyk Boucles Gersoises, był 3. w etapówce Tour des Deux Sevres.

W przyszłym sezonie młody kolarz dostał angaż w innej ekipie DN1 (najwyższa francuska kategoria), Océane Cycle Poitevin.

Do tej samej ekipy trafi również kolejny wychowanek Stali Grudziądz, 20-letni Piotr Polus. W tym sezonie młody kolarz reprezentował barwy Mosaic-Diffusion.com – Top 16, dla której to drużyny wygrał Ronde Vouglaisienne, był 4. w Grand Prix de Nedde, 10 w Grand Prix de Montamisé oraz zajął 29. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu 2.2 UCI, Tour de Gironde.