Joaquin Rodriguez (Team Katusha), dzięki czwartej lokacie w wyścigu Vuelta a Espana awansował na pozycję lidera światowego rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Nie jest to jedyna dobra informacja dla Hiszpana. Jego rodak, oraz drugi kolarz w zestawieniu Alberto Contador (Astana), nie wystartuje już w żadnych wyścigu w którym mógłby „przegonić” Rodrigueza.

Hiszpan prowadzi z 551 punktami na koncie i ma 69  punktów przewagi nad tegorocznym triumfatorem Tour de France, Alberto Contadorem. „Purito” raczej  będzie również poza zasięgiem Cadela Evansa, który jest obecnie trzeci z 390 punktami na koncie, a jedynym wyścigiem który zalicza się do tej punktacji będzie Giro di Lombardia, za który zwycięzca zainkasuje 100 pkt. Mistrzostwa świata oraz Paryż-Tours nie są częścią kalendarza światowego.

Sylwester Szmyd (Liquigas-Doimo) zajmuje 88. miejsce. W klasyfikacji uwzględniony jest także Jarosław Marycz (SaxoBank). Młody zawodnik ma na koncie jeden punkt za piąte miejsce na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne w Warszawie.

Ranking UCI jest prowadzony na podstawie punktów zdobytych w 26 wyścigach z kalendarza historycznego i ProTour.

Pełny ranking indywidualny, drużynowy i krajowy znajdziesz > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments