Alessandro Petacchi (Lampre-Farense Vini) po finiszu z dużej grupy wygrał 7. etap wyścigu Vuelta Espana. Triumfator zielonej koszulki Tour de France 2010, pokonał Marka Cavendisha (HTC-Columbia) oraz Juana-Jose Haedo (Team Saxo Bank). Liderem pozostał Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto).

Piątkowy odcinek prowadził z Murcji do Orihueli, 7. etap to kolejny przeznaczony dla sprinterów. Jednak w pierwszej fazie etapu nie zabrakło wielu akcji w celu uformowania ucieczki dnia.

Do głównego odjazdu udało się zabrać: Jorge Martinowi Montenegro (Andalucía Cajasur), Martinowi Pedersen (Footon-Servetto), Vladimirowi Isaichev (Xaceobeo Galicia) oraz Dominikowi Roels (Team Milram). Na jedynej dziś premii górskiej, Alto de Hondon czołówka miała 4:30 przewagi nad peletonem. Tymczasem w zasadniczej grupie, wycofał się już trzeci zawodnik Sky Team, która jest zdziesiątkowana przez grypę. Tym razem padło dla Hiszpana, Juana Antonio Flechę.

W porę do pracy zabrały się ekipy sprinterów m.in: Lampre, HTC-Columbia, Garmin-Transitions, FDJ. Ucieczka została schwytana na 5 kilometrów przed metą.

Swój pociąg ustawiła ekipa Lampre, która wykonała znakomitą pracę dla swojego lidera Alessandro Petacchiego, który mógł cieszyć się z 20 zwycięstwa etapowego w Vuelcie. Drugie miejsce dla Cavendisha, trzeci był jeden z braci Haedo.

Pełne wyniki 7 etapu > tutaj

Poprzedni artykułMasażysta Team Sky, Txema Gonzalez nie żyje
Następny artykułVuelta a Espana, 7 etap, kat. GT, 28.08 – 19.09.2010
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments