Czwarty etap wyścigu Vuelta Espana to kolejny odcinek dla kolarzy, którzy specjalizują się w wyścigach klasycznych, jednak możliwy jest też inny wariant rozegrania etapu.

Kolarze mają do pokonania odcinek z Málagi do Valdepenas de Jaén o długości  184 km. Profil etapu jest pofałdowany, co sprzyja ucieczce, która utworzy się na pierwszych kilometrach.

Peleton po wyjeździe z Málagi, pierwsze kilkanaście kilometrów, pokona wzdłuż morza więc może go podzielić silny, boczny wiatr. Na trasie na kolarzy czekają trzy górskie premie: Alto de Zafarraya (2. kat 11,2 km; 5,89%; 910 m), Alto de Montefrío (3. kat, 8,0 km; 5,44%; 1040 m) oraz ostatnia znajdująca się kilka kilometrów przed metą, Alto de Valdepenas de Jaén (2 kat. 9,0 km; 4,83%; 1090 m) na której z pewnością rozstrzygną się losy etapu.

Trudno wskazać faworyta do zwycięstwa, ponieważ tak jak już wcześniej przedstawiliśmy, są dwie możliwości rozegrania etapu. Jeśli dojedzie ucieczka, faworyzowani będą kolarze gospodarzy, którzy są bardzo zmotywowani na ten wyścig. Jeśli do mety dojedzie kilkunastoosobowa grupka, groźni tak jak podczas 3. etapu będą kolarze klasyczni, na czele z Philippem Gilbert (Omega Pharma-Lotto), dla którego to szansa na umocnienie się na pozycji lidera wyścigu.

Mapa 4 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Profil 4 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Specjalna zakładka poświęcona Vuelta a Espana > tutaj

Upałów ciąg dalszy. Na wtorkowym etapie temperatura będzie oscylowała pomiędzy 26 a 31 stopni Celsjusza.