Jérémie Galland (Saur – Sojasun), wygrał 1. etap prestiżowej etapówki we Francji, Tour du Limousin. Francuz po finiszu z dużej grupy pokonał Jose Joaquina Rojasa (Caisse d’Épargne) oraz Michaela Morkova (Team SaxoBank).

Zawodnicy mieli do pokonania 193.1 kilometra z Limoges do Boussac. Od samego startu kolarzy napawała chęć do stworzenia odjazdu, w którym zabraknąć nie mogło… Stéphane`a Augé (Cofidis). Doświadczonemu Francuzowi towarzyszli, Cédric Coutouly (Saur-Saujasun) oraz Martin Mortensen (Vacansoleil).

Zawodnicy między sobą rozdzielali punkty na poszczególnych premiach. Do jutrzejszego etapu w koszulce dla najbardziej aktywnego stanie Augé, w koszulce górala zobaczymy Martina Mortensena. Maksymalna przewaga ucieczki wynosiła 11 minut i 10 sekund. Było to na 100 km przed metą. Wtedy do pracy zabrała się ekipa SaxoBank, która pracowała na swojego sprintera Michaela Morkova.

Na finiszu sensacyjnie najlepszy okazał się mało znany Jérémie Galland, pokonując bardziej utytułowanych: Jose Joaquina Wojasa oraz Michaela Morkova. Czwarte miejsce zajął triumfator dwóch etapów, na rozgrywanym ostatnio wyścigu Tour de l`Ain, Romain Feillu (Vacansoleil).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments