Tom Boonen (Quick Step) nie pojawi się na starcie Vuelta a España i prawdopodobnie na Mistrzostwach Świata w Australii. Z powodu kontuzji kolana, nie wrócił jeszcze do pełni sił. Australijczyk przeszedł operację kolana piętnastego lipca, a do treningów powrócił dopiero wczoraj.

Boonen przez większą część sezonu borykał się z problemami z więzadłem kolanowym. A kraksy w Tour of California i Tour de Suisse ostatecznie wykluczyły go z Tour de France i spowodowały, że operacja okazała się niezbędna.

Pierwszy trening trzykrotny zwycięzca Paris-Roubaix przeprowadził na rowerze stacjonarnym. Teraz zaczyna się dla Belga walka z czasem o powrót do pełnej sprawności i walka o miejsce w belgijskiej kadrze. Czy Boonen sprosta tej walce? Dowiemy się we wrześniu.

Lekarz ekipy Quick Step, Yvan Van Mol powiedział: „Proces rekonwalescencji przebiega prawidłowo, ale Tom z pewnością nie będzie gotów na Wyścig Dookoła Hiszpanii. Co do mistrzostw, sam udział także wydaje się problematyczny. Myślę, że Boonen wróci do ścigania po Vuelcie, gdzieś w połowie września będzie w dobrej dyspozycji. Najważniejsze dla mnie jest teraz, by zawodnik wracał do zdrowia, a ból, który odczuwa, znikł zupełnie. Tom będzie teraz podczas każdego treningu monitorowany, by stopniowo zwiększać obciążenie, bez uszczerbku na jego zdrowiu. Ważne jest by nie przeciążyć tego kolana”.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments