Samuel Sanchez podpisał nowy kontrakt z ekipą Euskaltel-Euskadi, który wiąże go z zespołem na kolejne dwa sezony. Mistrzem olimpijskim, który w tym sezonie zajął czwarte miejsce w Tour de France zainteresowane było wiele ekip, na czele z holenderską ekipą Michała Gołasia – Vacansoleil.

„Euskaltel-Euskadi jest moim zespołem przez całą moją zawodową karierę i szczerze mówiąc nigdy nie wyobrażałam siebie w innej koszulce, chociaż miałam bardzo dobre oferty,” powiedział Sanchez. „Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal pozostaje w tym samym otoczeniu, które daje mi możliwość bycia profesjonalistą. Czuję się bardzo emocjonalnie związany z tym projektem”.

Sanchez jest w zespole niezmiennie od  2000 r. kiedy to przeszedł na zawodowstwo. „Jestem dumny że noszę pomarańczową koszulkę” wyjaśnił Sanchez. „Mamy nadzieję, że przez kolejne dwa lata, będziemy bardzo intensywnie rywalizować na najwyższym światowym poziomie.”

Menedżer zespołu Igor Gonzalez de Galdeano ciepło odpowiada o swoim zawodniku i nazywa go „sztandarem, wyjątkowego kolarskiego projektu”. Sanchez został niezwykle cennym kolarzem dla Hiszpańskiej ekipy, zdobywając dla Euskaltelu-Euskadi dwa podia w Vuelta a Espana oraz czwarte miejsce na tegorocznym Tour de France.

„Samuel ma określoną wartość w Euskaltelu. Dzięki niemu, rośnie nasz międzynarodowy wizerunek”, powiedział de Galdeano. „Informacja o przedłużeniu kontraktu to najlepsza wiadomość jaką mogliśmy ogłosić.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments