Kristian Koren (Liquigas-Doimo) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze podczas wyścigu Gran Premio di Camaiore. 23-letni Słoweniec pokonał mistrza Włoch, Giovanniego Visconti (ISD Neri) oraz Francesco Ginanniego (Androni). Bartosz Huzarski (ISD-Neri) zajął 16. miejsce.

Kolarze mieli do pokonania 188 km na rundach w Camaiore. Na przedostatnim okrążeniu, pojawiła się czołówka w składzie: Koren, Visconti, Ginanni, Riccardo Chiarini (De Rosa-Stac Plastic), Paolo Ciavatta (Acqua & Sapone) oraz Leonardo Bertagnolli (Androni). Szóstka bardzo dobrze współpracowała, pojechała mądrze, czarowanie rozpoczęła dopiero na ostatnich metrach. Najlepszym sprinterem okazał się młody Koren. W grupce pościgowej z 34 sekundami straty przyjechał Bartosz Huzarski. Polak zajął 16. miejsce.

„Jestem bardzo podekscytowany. To moje pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze,” powiedział Koren. Dla Słoweńca to bardzo udany okres. W lipcu, zadebiutował w Tour de France.

Kiedy wróciłem do domu po TdF, nie zrobiłem sobie przerwy, ale raczej starałem się utrzymać swoją formę,” wyjaśnił Koren. „Trasa wyścigu bardzo pasowała pod moją charakterystykę. W przypadku sprintu z mniejszej grupki, wiedziałem, że będę mieć szansę. 100 m od kreski, znalazłem we właściwym miejscu i we właściwym czasie i wygrałem.”