Piąty etap to „królewski” odcinek tegorocznej odsłony Tour de Pologne. Meta etapu zlokalizowana jest na podjeździe pod Równicę. Do tego pięciokrotnie trzeba pokonać Zameczek. Emocje zagwarantowane.

149 kilometrów mają do pokonania kolarze podczas odcinka z Jastrzębia Zdroju do Ustronia. Będzie to prawdziwie górski etap, który ułoży klasyfikację generalną. Kolarze aż pięciokrotnie pokonają blisko 10 kilometrowy podjazd pod Zameczek. Na każdej rundzie, na szczycie zawodnicy podzielą się punktami klasyfikacji górskiej Tauronu. Na zjeździe po ostatniej rundzie w Wiśle, kolarze rozegrają lotną premię Fiata. Wtedy do mety pozostanie już tylko podjazd pod Równicę.

Etap dla typowych górali. Powalczą na pewno zawodnicy którzy pokazywali nam się już dziś, czyli: Alessandro Ballan (BMC-Racing), Marek Rutkiewicz (Polska-BGŻ), Sylwester Szmyd (Liquigas), Jacek Morajko (Polska-BGŻ) czy Tiaro Machado (RadioShack). Kto wie? Może w ucieczkę oraz o sukces w klasyfikacji górskiej powalczy Tomasz Marczyński (Polska-BGŻ), walkę zapowiada także Jarosław Marycz (Saxo Bank). Niespodziankę sprawić mogą: młodzi Bauke Mollema (Rabobank) oraz Peter Sagan (Liquigas), Pablo Lastras (Caisse d’Epargne), Pieter Wenning (Rabobank), czy Daniel Martin (Garmin).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia internetowej relacji na żywo z 1 etapu Tour de Pologne, od godziny 15:30. Szczegóły > tutaj

.

Mapa 5 etapu > tutaj

Profil 5 etapu > tutaj

Ostatnie kilometry > tutaj

Lista startowa > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Zakładka poświęcona Tour de Pologne > tutaj