Jego przejście z Astany do SunGard-Saxo Bank jest zabezpieczone i potwierdzone. Teraz, Alberto Contador ma nadzieję, że co najmniej trzech jego obecnych pomocników będzie pełnić tę funkcję w sezonie 2011.

Opowiadając po zwycięstwie w pokazowym, wieczornym kryterium we wtorek  w Castillon-la-Bataille, niedaleko Bordeaux Contador powiedział, że Hiszpanie Benjamín Noval, Jesús Hernández i Dani Navarro chcą razem z nim przejść do Saxo Banku, aby dać zespołowi hiszpański klimat. Contador chciałby również mieć Paolo Tiralongo w swoim zespole, lecz doświadczony Włoch ma umowę z Astana na rok 2011.

“Nie będzie wielu bardzo dobrych zawodników w mojej nowej drużynie. Zostałem spytany o to, kogo bym widział w nowym składzie SaxoBanku. Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, ale moim życzeniem byli by Noval, Hernández i Navarro, “powiedział Contador.

W kuluarach mówi się również o tym, że w ślad za Contadorem miałby pójść David De La Fuente. Jednak sam zainteresowany na razie nie chce zdradzać szczegółów tłumacząc się “Jedyne co mogę powiedzieć to,  że niedługo pojadę w wyścigu Vuelta a España“, powiedział De La Fuente, który dołączył w tym roku do Astany z Fuji-Servetto z na okres jednego roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments