Drużyna Vacansoleil składa ofertę Samuelowi Sánchezowi (Euskaltel-Euskadi). Holenderska ekipa, która potwierdziłą już podpisanie kontraktu z belgijskim specjalistą od klasyków – Stjinem Devolderem, teraz kusi mistrza olimpijskiego z Pekinu.

Hiszpan mógłby dodatkowo wybrać dwóch zawodników, których chciał by zobaczyć obok siebie w barwach Vacansoleil, gdzie występuje Polak – Michał Gołaś.

Umowa Sáncheza z Euskaltelem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. 32-letni Hiszpan otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu ze swoją ekipą. W licznych wypowiedziach po ukończeniu Tour de France na 4. pozycji opowiadał, że wolałby pozostać w zespole, z którym spędził całą swoją zawodową karierę. Jednak mimo tych wypowiedzi, umowa nie została jeszcze podpisana.

Według El Diario Vasco, Euskaltel musi rozpatrywać oferty za Sáncheza, ponieważ dyrektor ekipy Miguel Madariaga opowiadał w ostatnim tygodniu Touru, że budżet jego zespołu w przyszłym sezonie zmniejszy się o 20 procent.

Pominięta przy rozdawaniu dzikich kart na wszystkie trzy Grand Toury ekipa Vacansoleil jest zdeterminowana aby zapewnić sobie udział w największych kolarskich wydarzeniach w 2011 r., w tym w Tour de France.