Triumfator wyścigu Tour de France, Alberto Contador (Astana) utrzymał prowadzenie w rankingu światowym Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.

Hiszpan jednak stracił nieco punktów do swojego rodaka Joaquina Rodrigueza (Katusha), który ukończył sobotni wyścig Clasica San Sebastian na bardzo dobrym 5. miejscu. Teraz Rodriguez traci 54 punkty do Contadora.

Alberto Contador utrzymał prowadzenie, dzięki zwycięstwu w Wielkiej Pętli które dało mu 220 punktów. Hiszpan zgromadził do tej pory 482 oczka i o 54 punkty wyprzedza swego rodaka Joaquina Rodrigueza, który podczas Clasica San Sebastian zdobył 30 pkt. W tej sytuacji, kolarz Katushy staje się głównym faworytem do zwycięstwa w klasyfikacji końcowej rankingu, w perspektywie startu w hiszpańskiej Vuelcie oraz w klasyku Giro di Lombardia.

3. w rankingu jest Cadel Evans (BMC), który do tej pory na swym koncie zgromadził 390 punktów. Triumfator sobotniego Clasica San Sebastian, Luis Leon Sanchez (Caisse d’Epargne) awansował na 4. miejsce (363 punkty), wyprzedzając Philippe’a Gilberta (Omega Pharma-Lotto) z 304. punktami na koncie.

Następny ranking opublikowany zostanie tuż po zakończeniu wyścigu Tour de Pologne.