W dniach 22.07-25.07 we Włoszech odbył się międzynarodowy wyścig kolarski 3giorniorbica (kat. UCI 2.1), w którym udział brała kadra polskich juniorów.

Wyścig składał się z czterech etapów, a trzy z nich wiodły po terenach górskich.

W końcowej klasyfikacji zwyciężył Jay Mccarthy (Reprezentacja Australii), drugie miejsca zajął Włoch Lorenzo di Remigio (Team 999 Caffe Mokambo), zaś na ostatnim stopniu podium stanął jego rodak Andrea Zordan (Work Service Brenta).

Kadra polskich juniorów wypadła przyzwoicie, 16 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Marek Kulas junior, który stracił do zwycięzcy jedynie 1:23, 55 był Wojciech Kargul, 56 Tomasz Kudelski, 97 Adam Majorek, 126 Tomasz Kulpa.

Końcowa klasyfikacja generalna > tutaj

Poprzedni artykułJohan Bruyneel: „Pozycja na rowerze Schlecka była całkowitą porażką”