Bardzo dobrze we Francji spisuje się Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin). Kolarz z Bydgoszczy ścigał się ostatnio w prestiżowym cyklu – Challenge d’Or, składającym się z trzech wyścigów. W imprezie, amatorzy mają okazję ścigać się z zawodowcami.

17 lipca odbył się wyścig Trophée des Champions. Kolarze mieli do pokonania trasę o długości 200 km, z metą w Civaux.  Najlepszy, po solowym ataku okazał się Tanel Kangert (EC St Etienne Loire). 23-letni Estończyk to były kolarz ekipy Ag2r La Mondiale. Drugie miejsce zajął kolarz kontynentalnej ekipy Team Roubaix-Lille Métropole – Cédric Pineau. Trzeci był Julien Foisnet (Team Véranda Rideau Sarthe). Michał Olejnik, zajął bardzo dobre 12. miejsce. Jego brat – Tomasz, był 33. Grzegorz Kwiatkowski (Albi Velo Sport) zajął odległą 136. pozycję. Piotr Polus (Mosaïc Diffusion) nie ukończył wyścigu.

18 lipca kolarze rywalizowali w Grand Prix Cristal Energie w Chaillac. Na 178,5 km trasie najlepszy okazał się doświadczony, znany nam bardzo dobrze ze spektakularnych ucieczek podczas Tour de France – Lilian Jégou z kontynentalnej ekipy Bretagne-Schuller. Drugie miejsce przypadło dla Herbertsa Pudans (CR4C Roanne). Na najniższym stopniu podium stanął Thomas Girard (Chambéry CF). Michał Olejnik znów przyjechał na 12. pozycji. Grzegorz Kwiatkowski był 55. Piotr Polus znów nie ukończył wyścigu.

19 lipca odbył się ostatni wyścig z cyklu Challenge d’Or – Etoile d’Or-Grand Prix Centre Presse. Na 150 km trasie najlepszy okazał się Fabien Bacquet z kontynentalnej ekipy BigMat-Auber 93, pokonując Cyrill`a Patoux (VC Rouen 76) oraz Fabien`a Fraissignes (GSC Blagnac). Michał Olejnik po raz kolejny spisał się bardzo dobrze, przyjeżdżając na 10. miejscu. Grzegorz Kwiatkowski był 94.

Poprzedni artykułWyniki Tour de France, 16 etap, kat. GT, 03-25.07.2010
Następny artykułArmstrong: „Lance Armstrong kończy się za około cztery lub pięć dni”