Alexandra Burchenkova (Rosja), została mistrzynią Europy do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas. W rywalizacji juniorów, w czasówce najlepszy okazał się Kirill Yatsevich (Rosja). Europejski czempionat rozpoczął się dzisiaj w Tureckiej Ankarze. Reprezentanci Polski, w dwóch pierwszych wyścigach spisali się słabo.

Jako pierwsze na trasę wyruszyły orliczki. Młode panie miały do pokonania 25,9 km. Trasę najszybciej pokonała reprezentantka Rosji – Alexandra Burchenkova wygrywając z czasem 34’37” (przeciętna. 44,891km/h). Srebrny medal mistrzostw Europy zdobyła Szwedka, Emilia Fahlin. Ostatnie miejsce na podium oraz brąz przypadło dla kolarki z Litwy – Kataziny Sosna. Jedyna Polka startująca w wyścigu Martyna Klekot (Tadpol Kolejarz Jura Częstochowa) zajęła 24. miejsce i do zwyciężczyni straciła 3 minuty i 29 sekund. Martyna wraz z Karoliną Garczyńską (KROSS Ziemia Darłowska) oraz Pauliną Cywińską (ALKS Stal Grudziądz) w sobotę pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego.

Po południu rywalizowali Juniorzy. Kolarze którzy nie przekroczyli 18 roku życia mieli do pokonania ten sam co orliczki, dystans 25,9 km. Drugi złoty medal dla Rosji zdobył Kirill Yatsevich, który na mecie osiągną rezultat 32:08 (przeciętna 48.36 km/h) Srebro przypadło reprezentantowi Francji – Emilien`owi Viennet, który do Rosjanina stracił zaledwie 4 sekundy. Brąz ze stratą 35 sekund zdobył Ukrainiec – Marlen Zmorka. Jedyny nasz reprezentant w tym wyścigu – Marek Kulas (Flota Gdynia) zajął 18. miejsce tracąc do zwycięzcy 1 minutę i 55 sekund. W wyścigu ze startu wspólnego, oprócz v-ce mistrza Polski w jeździe na czas pojadą: Grzegorz Haba (Mostostal Puławy), Dominik Oborski (Baszta Golczewo), Paweł Kister (Mostostal Puławy), Michał Czerkies (Flota Gdynia) i Andrzej Pawlaczyk (KTK-Kalisz).

Poprzedni artykułSylwester Szmyd: „Renshaw jedzie do domu, właściwie to dobrze”