Już na początku lipca kibice otrzymają dawkę największych sportowych emocji dzięki Eurosport Player – internetowej usłudze telewizyjnej Eurosportu, w której znajdzie się ponad 80 godzin relacji na żywo z największego wyścigu kolarskiego na świecie – Tour de France.

Eurosport przedstawi widzom pełną transmisję z imprezy wzbogaconą dawką zakulisowych wydarzeń dzięki trzem ekipom realizatorskim będącym w sercu akcji. Eurosport Player pozwoli kibicom poznać prawdziwe oblicze kolarskich zmagań i niemal bezpośrednio uczestniczyć w sportowej rywalizacji.

Oprócz codziennych relacji na żywo z kolejnych etapów, abonenci usługi Eurosport Player będą mieli możliwość obejrzenia specjalnych programów dedykowanych Tour de France:

– “Magazyn Tour de France” – codzienny program podsumowujący wydarzenia dnia, opisujący najciekawsze sytuacje, kluczowe akcje etapu, jak również zawierający najświeższe raporty, opinie i wywiady.

– “Planeta Armstronga” – ekskluzywny magazyn cieszący się dużą popularnością na całym świecie. Każdego wieczoru w programie skupionym wokół Lance’a Armstronga, walczącego o ósme zwycięstwo w Wielkiej Pętli, widzowie obejrzą kulisy imprezy i zobaczą unikatowe materiały z wyścigu.

Początek 97. edycji Tour de France będzie miał miejsce w Rotterdamie. Kolarze dotrą do mety w Paryżu po pokonaniu 3600 km. W związku z setną rocznicą pierwszej wizyty francuskiego wyścigu w Pirenejach, dla upamiętnienia tego faktu organizatorzy przygotowali w tym roku aż cztery etapy wiodące przez ten niezwykle wymagający łańcuch górski.

Walka o żółtą koszulkę zapowiada się w 2010 roku wyjątkowo emocjonująco. Już ubiegłoroczna rywalizacja Lance’a Armstronga i Alberto Contadora, zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Wielkiej Pętli, była bardzo ciekawa, pomimo iż reprezentowali jedną drużynę. Tym razem Amerykanin i Hiszpan jeżdżą w różnych ekipach i każdy z nich otrzyma wsparcie kolegów ze swojego zespołu. Armstrong twierdzi, że jest znacznie lepiej przygotowany pod względem fizycznym i zapowiada walkę do ostatniego kilometra. W peletonie znajdzie się wielu zawodników, którzy będą chcieli wykorzystać chwile słabości zarówno Amerykanina, jak i ubiegłorocznego zwycięzcy. Wśród najgroźniejszych rywali wspomnianego duetu znajdują się m.in. Andy Schleck (Luksemburg), Tyler Farrar (USA) i Tom Boonen (Belgia).

Nie przegap sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Oglądaj Tour de France w Eurosport Player.

Koszt miesięcznego abonamentu wynosi 9,90PLN (opłata roczna – 99PLN).

Dla użytkowników portalu naszosie.pl aktywowany został kod promocyjny NASZOSIEPL zapewniający 20% zniżkę na abonament miesięczny (7,9PLN).

Więcej informacji na temat usługi Eurosport Player na stronie www.eurosportplayer.pl

Eurosport Player, należący do Grupy Eurosport, jest internetową usługą oferującą dostęp do kanałów telewizyjnych Eurosport, Eurosport 2 i Eurosport News w czasie rzeczywistym (łącznie ponad 6000 godzin relacji na żywo w obrazie w wysokiej rozdzielczości). Eurosport Player gwarantuje również swoim użytkownikom możliwość bezpłatnego korzystania z bogatego archiwum oraz oferuje dostęp do specjalnych programów poświęconych największym imprezom sportowym (m.in. US Open, Australian Open, Roland Garros, Mistrzostwa Świata w Snookerze, Giro d’Italia).

TOUR DE FRANCE 2010

KOLARSTWO

Tour de France

1 lipca: prezentacja ekip

Pole tekstowe: Kluczowe fakty  §	Ponad 80 godzin LIVE §	3 ekipy reporterskie na miejscu §	1 ekipa dedykowana wyłącznie do zespołu Armstronga (program Planeta Armstronga) 3-25 lipca: prolog i 20 etapów

Lipiec w Eurosporcie rozpocznie się od relacji z największego wyścigu kolarskiego na świecie – Tour de France.

Wzorem lat ubiegłych, Eurosport będzie relacjonował cały wyścig zapewniając ponad 80 godzin transmisji na żywo przy udziale aż trzech ekip realizatorskich będących na miejscu sportowych wydarzeń.

Jedna z nich będzie szczególnie zaangażowana w przygotowywanie programu Planeta Armstronga. Ekipa śledząca poczynania Amerykanina zrealizuje jubileuszowy, setny odcinek programu, którego pierwsza emisja odbyła się w styczniu 2009 roku kiedy to Amerykanin powrócił do profesjonalnej rywalizacji.

Relacje Eurosportu

Eurosport rozpocznie transmisje z TDF 1 lipca o godzinie 18:00 oficjalną prezentacją 20 ekip startujących w wyścigu. W tym roku ceremonia otwarcia odbędzie się w Rotterdamie. Relacja będzie wzbogacona o wywiady z liderami poszczególnych ekip.

Zaraz potem, o 19:30, Eurosport zaprezentuje specjalny odcinek programu Planeta Armstronga. W 26-minutowym magazynie znajdzie się podsumowanie poprzednich odcinków serii emitowanej od lutego, co z pewnością zachęci kibiców do bacznego obserwowania Lance’a Armstronga i jego walki o ósmą wygraną w Tour de France.

§ Na żywo

Codziennie Eurosport przeprowadzi transmisję z ostatnich trzech godzin etapu. Relacje zaczną się około 14:15 i potrwają do 17:30. Podczas górskich etapów transmisje zaczną się jeszcze wcześniej. W sesji LIVE znajdzie się też wprowadzenie do najbliższego odcinka wyścigu oraz wywiady z faworytami.

§ Najważniejsze wydarzenia (22:00-22:55)

W podsumowaniu znajdą się najważniejsze fragmenty ostatniego etapu uzupełnione reportażami i wywiadami. W programie znajdzie również zapowiedź kolejnego odcinka wyścigu.

§ Planeta Armstronga (22:55-23:00)

Ekskluzywne wywiady, niepowtarzalne materiały i ciekawostki, to wszystko znajdzie się w nadawanym codziennie 5-minutowym programie. Emisja tuż po zakończeniu skrótów z ostatniego etapu.

Wyścig: kluczowe fakty

§ Ekscytująca rywalizacja

Trasa 97. edycji Tour de France liczy 3600 km i rozpocznie się w Amsterdamie. Organizatorzy przygotowali szczególne atrakcje, które z pewnością skupią uwagę kibiców:

–  Po wyścigu “Paris-Roubaix” kolarze ponownie zmierzą się na “kocich łbach”, czyli w jeździe po kostce brukowej. 13 – kilometrowy odcinek Arenberg Trench “cieszy się” złą sławą wśród zawodników, gdyż uważany jest za najbardziej niebezpieczny w całym Tourze. Na uwagę zasługuje fakt, że Alberto Contador, który triumfował w Tour de France dwukrotnie (2007 i 2009) nigdy wcześniej nie jeździł po tego typu nawierzchni, co z pewnością nie ułatwi mu zadania w walce o kolejny tytuł.

– Po raz pierwszy Tour de France zagościł w Pirenejach równo 100 lat temu, w 1910 roku. Aby upamiętnić tę rocznicę w tym roku kolarze będą musieli przebrnąć przez cztery etapy pięknego łańcucha górskiego (14-17 lipca) oraz stawić czoła niezwykle trudnemu podjazdowi pod górę Tourmalet, z którą zmierzą się dwukrotnie (16-17 lipca). 17 lipca kolarze zakończą zmagania w górskim terenie. Kibice mogą się spodziewać prawdziwej kolarskiej uczty podczas oglądania niezwykle widowiskowego finiszu w Pirenejach.

Contador kontra Armstrong

Kiedy jeździli w tym samym teamie ich rywalizacja o miano lidera zespołu była zacięta, choć często ukrywana. W tym roku każdy z nich ma swój własny zespół, więc mogą toczyć otwarty bój na oczach całego świata. Faworytem imprezy jest jeżdżący dla  Teamu Astana Alberto Contador, ale oczy kibiców będą także skierowane na Armstronga, który zapowiedział, że będzie dużo lepiej przygotowany niż w 2009 roku. Na potknięcie Contadora liczyć będzie także ubiegłoroczny zdobywca drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de France, Andy Schleck (Luxemburg).

Płaskie etapy Tour de France będą również bardzo interesujące, ponieważ Marc Cavendish (GB) nie jest tak szybki jak w ubiegłym sezonie. Coraz lepiej jeżdżą tacy sprinterzy jak Tyler Farrar (USA), Tom Boonen (Belgia), czy Oscar Freire (Hiszpania).