Andre Schulze (PSK Whirlpool) wygrał 2. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Niemiec pokonał Tino Meiera (NetApp) oraz Denisa Flahauta (ISD Continental). Doświadczony zawodnik został nowym liderem wyścigu.

Kolarze po porannym etapie mieli do pokonania jeszcze  78 km z Radomska do Bełchatowa. Była to znakomita okazja do rewanżu dla Schulze, który rano na etapie do Kleszczowa zajął drugie miejsce, tuż za Adamem Wadeckim (Aktio Group Mostostal Puławy).

Na około 50 kilometrze zaatakował Wojciech Ziółkowski (DHL Author), który maksymalnie wypracował  półtorej minuty przewagi, samotnie wjeżdżając na 3 rundy jakie były do pokonania w Bełchatowie.

Na kółku liczącym 5,2 kilometra każde, zlokalizowana była premia specjalna, którą wygrał Ziółkowski.

Ekipa CCC Polsat Polkowice na ostatniej rundzie skasowała wszystkie akcje, i po raz kolejny jej sprinter Krzysztof Jeżowski nie poradził sobie na ostatnich metrach zajmując 4. miejsce. „Pomoc” pomarańczowych sprytnie wykorzystał Andre Schulze i to on wygrał 2. etap. oraz dzięki bonifikacie odebrał Adamowi Wadeckiemu koszulkę lidera. Drugie miejsce zajął Tino Meier, a trzeci był Denis Flahaut.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments