Kolarz ekipy Mróz ActiveJet, Jacek Morajko został zwycięzcą 48 edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Trzeci, ostatni etap wygrał kolarz CCC Polsat, Tomasz Smoleń. Wyścig zdominowali kolarze Mroza.

Na trzecim, skróconym etapie z Iwkowa do Biecza o długości 70 kilometrów, jako pierwszy linię mety, po finiszu z peletonu przekroczył Tomasz Smoleń. Tuż za nim przyjechał Adam Wadecki (Aktio Mostostal Puławy), a trzeci miejsce zajął Belg, Sven Vanthourenhout (Sunweb-Revor).

Klasyfikację generalną zwyciężył Jacek Morajko, pokonując Alessandro Bertuola (Kalev Team) o 26 sekund. Trzecie miejsce zajął Mateusz Taciack (Mróz).

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazło się trzech kolarzy Mroza, dzięki czemu zwyciężyli oni klasyfikację drużynową.

Klasyfikację górską zdecydowanie wygrał Morajko, zdobywając aż 23 punkty, drugi Marin Zlamalik (Sunweb-Revor) uzbierał ich jedynie 6… Klasyfikacja punktowa także dla Morajko.

Jesteśmy w 100% usatysfakcjonowani wyścigiem. Udało się obronić koszulkę lidera i tak jak wspominałem, mogłem być spokojny o zwycięstwo, ponieważ koledzy pracowali solidnie i nie pozostawili złudzeń rywalom. Chciałbym jeszcze raz powtórzyć, że to nie tylko mój sukces, ale całego zespołu – podkreślił Morajko.

Trasa była ciężka, co nam sprzyjało, gdyż jesteśmy w wysokiej formie, a pagórkowaty teren nie dawał szans przypadkowym kolarzom. Walczyć mogli tylko najmocniejsi. Udało się wygrać klasyfikację generalną, punktową, górską oraz zespołową. Myślę, że to mówi samo za siebie – dodał zwycięzca wyścigu.

Wyścig był świetnym prognostykiem przed mistrzostwami Polski. Atmosfera jest bardzo dobra, forma też. Teraz trochę trzeba odpocząć i będziemy gotowi na walkę o biało-czerwony trykot – podsumował popularny „Moraj”, który jest jednym z głównych faworytów krajowego czempionatu.