Adam Sznitko (CCC Polsat) po finiszu z małej grupki wygrał 2 etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Nowym liderem został trzeci na mecie Jacek Morajko (Mróz ActiveJet).

Drugi etap wiódł ze Świątnik Górnych do Jodłownika i liczył 126 kilometrów. Do mety w Jodłowniku dojechała 20-osobowa ucieczka, w której zabrakło dotychczasowego lidera Martina Zlamalika (Sunweb-Revor).

Ciężar nadawania tempa na drugim etapie wzięła na siebie ekipa Mróz ActiveJet. Jacek Morajko szalał na górskich premiach zdobywając bonusowe sekundy. Jak podkreślił “Moraj”: – premie były ciężkie, a to mi pasowało. Zespół jechał fantastycznie i z takimi kolegami z drużyny jestem spokojny o finałowy, sobotni etap.”

Na mecie pierwszy zameldował się Adam Sznitko, od tego sezonu reprezentujący barwy CCC Polsat (wcześniej Legia Felt), który pokonał Błażeja Janiaczyka i Jacka Morajko (obaj Mróz ActiveJet).

W “generalce” Morajko wyprzedza o 19 sekund Włocha, Alessandro Bertuola (Kalev Team) oraz o 25 sekund Waltera Perdza Molaresa (SP Tableware).

Jacek Morajko prowadzi także w klasyfikacji punktowej oraz górskiej. Zespół Mróz ActiveJet przewodzi w klasyfikacji drużynowej.

Jutro ostatni etap wyścigu, skrócony z powodu zerwanych mostów w czasie powodzi, do 70 kilometrów.