Kolarz ekipy Lampre Farnese Vini, Grega Bole po finiszu z peletonu zwycięża pierwszy etap Dauphine Libere. Liderem pozostał Alberto Contador.

Pierwszy etap o długości 191,5 km rozpoczął się od dużej ilości ataków. Jednak dopiero akcja sześciu kolarzy: Biel Kadri (Ag2r), Cyril Gautier (Bbox), Dominique Rollin (Cervelo), Sebastien Minard (Cofidis) i Matthieu Ladagnous (Francaise des Jeux), przyniosła efekt.

Uciekinierzy szybko wypracowali sobie przewagę, która na 65 kilometrze wynosiła 9 minut. Gdy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów do pracy w peletonie zabrali się kolarze Saxo Banku z Jarosławem Maryczem, a także ekipa Garmin.

Na ostatniej premii górskiej 3 kategorii, sześć kilometrów przed metą peleton wchłonął dzielną szóstkę. Na zjeździe próbował jeszcze odskoczyć Janez Brajkovic (Radioshack), ale ostatecznie etap rozstrzygnął się po finiszu z peletonu, który zwyciężył Bole. Tuż za Słoweńcem przyjechał Peter Velits (HTC-Columbia) oraz Geraint Thomas (Sky).

Sylwester Szmyd dojechał w peletonie na 42 pozycji, zaś Jarosław Marycz stracił prawie 3 minuty i uplasował się na 121 miejscu.

Liderem pozostał zwycięzca niedzielnego prologu, Alberto Contador (Astana).

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments