Zawodnik Saxo Banku Gustav Larsson wygrał ostatni etap w tegorocznym Wyścigu Dookoła Włoch. Wiadomo nie od dziś, że Szwed znakomicie jeździ na czas.

Posiada tytułu mistrza swojego kraju w tej specjalności (2006, 2007). W ostatnim czasie zajął drugie miejsce na Olimpiadzie w Pekinie, a podczas zeszłorocznych mistrzostw świata lepszy od niego był jedynie Szwajcar Cancellara. W swojej karierze reprezentował barwy takich ekip jak: Fassa Bortolo, Française des Jeux oraz Unibet. Od 2008 r. jest zawodnikiem Saxo Bank. Larsson jest znany z ciężkiej pracy, jaką wkłada w treningi.

To jest moje pierwsze etapowe zwycięstwo w wielkim tourze. Na trasie obawiałem się Marco Pinotti’ego, on naprawdę świetnie jeździ na czas, a na półmetku miał 12 sekund przewagi nade mną. Ale na szczęście udało mi się to odrobić”, mówił na mecie w Veronie Szwed.

Szwed przygotowuje się do stratu w Tour de France, w którym ma pojechać jako wsparcie Cancellary i braci Schelck’ów. „Nie ma w tym roku jazdy drużynowowej na czas, więc mogę im pomóc w górach”, powiedział Larsson. „ Ale do lipca muszę zrzucić kilka kilo i osiągnąć optymalną wagę 77 kg. niestety nadal mam 80 kg. Mam nadzieję, że zdążę pozbyć się zbędnego balastu do czasu występu we Fracji”, dodał na zakończenie Szwed.