Znamy coraz więcej szczegółów na temat Tour de Pologne dla Amatorów, który odbędzie się 6 sierpnia, podczas 67 Tour de Pologne.


Wzorem największych na świecie wyścigów 6 sierpnia podczas 67. Tour de Pologne zostanie rozegrany etap dla amatorów z Nowego Targu do Terma Bukowina Tatrzańska. Dystans – 43 km („SPORT”) dla zaawansowanych kolarzy z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz 21 km („FITNESS”), dla mniej doświadczonych z trasą przez Białkę Tatrzańską. Obie trasy zakończą się finiszem pod górę na rondzie w Bukowinie.

Amatorzy pojadą rano tą samą trasą co później zawodowcy, ci jednak wykonają znacznie więcej rund i kilometrów. W „etapie Tour de Pologne” może wziąć udział każdy, będzie rozegrany w formule open, dowolne są też rowery, na których pojadą uczestnicy (szosowe lub mtb). Pokonanie etapu Tour de Pologne to wielkie wyzwanie dla każdego rowerzysty, ale jednocześnie przygoda i świadomość przejechania tą samą trasą co zawodowcy oraz finiszowania w otoczeniu scenografii jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.

Pieniądze zebrane podczas imprezy będą przekazane na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo?”. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają. Organizatorzy wyścigu planują podtrzymywanie w przyszłości tej akcji mającej tak szczytny cel.

Formularz zgłoszeniowy > tutaj

Regulamin wyścigu > tutaj

Mapa Tour de Pologne Amatorów 2010:

guest
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek

Nie wiem dla kogo jest ten wyścig, chyba dla tych co ustalili takie startowe. Gratulacje!!!!!A nagrodą jest słoik Nutelli tak jak w poprzednim roku.Napewno nie pojade.

pawel
pawel

opłata jak napisano jest na cel charytatywny. dlatego jest taka a nie mniejsza. to jest zabawa dla tych którzy cchcą dać kilka złotych dla fundacji a nie oferta rynkowa najtańszego możliwego wyścigu.

rysiu
rysiu

Trzy podjazdy w wersji SPORT a nie dwa! Czemu tak mało szczegółów trasy a mapka tak żałośnie ogólna? Czemu?

marcin
marcin

Rysiu
Pretensje to do Pana Langa. Ciesz się, że masz info na stronie, a nie marudzisz…
A mówią, że Ryśki to fajne chopaki

paweł
paweł

Pomysł znakomisty od dwóch tygodni przekonywalem mojążonę abyśmy wspólnie z 7 letnim synkiem pojechali ja startuje w wyścigach masters i byłem zachwycony pomysłem – zebrałem kilkunasto osobowa grupe przyjacół i zdecydowaliśmy się wystartowac w tej wspaniałem i szczytnej imprezie – Dziś po przeczytaniu regulaminu a konkretnie wysokośći wpisowego zmądrzałem – na wszystkic wyścigach jest ono pobierane systematycznie wzrasta ale organizatorzy chyba w tym przypadku przesadzili – ja zrezygnowałem i cała moja grupa miało nas być 18 osób ale nawet nie udamy się go oglądac szkoda , że tak wyszło mam tylko nadzieję , że większość chętnych zrezygnuje z zapełniania budżetu POMYSŁODAWCY ….. ;-(

Lubomir
Lubomir

100zł to nie mało ale można wytrzymać. Szkoda że trasa krótka, jak by był przelicznik 1zł=1km to bym pewnie się pofatygował z Mazowsza

marcin
marcin

może jeszcze za te 100 zł mają wam zafundować nocleg. chyba jasno napisane że kasa idzie częściowo dla dzieci.
Wk…a mnie pisanie że skrzyknąłem 18 osób a nagle nikt nie jedzie. Nie to nie – ja skrzyknąłem 3 osoby i jedziemy, liczy się też cel akcji, a nie warszafka z rowerami na dachach.

Jacek
Jacek

A czy jest gdzieś dostepna dokładna mapka trasy na gpsies.com lub podobnym serwisie? Będąc w okolicy możnaby objechać trasę. Z mapki powyżej jakoś średnio wynika którędy jechać. Może ktoś znający tę okolicę mógłby wytyczyć traskę na gpsies.com?

irek
irek

Mozna bylo zrobic 50 zl maks.Za stowe to niech p.Lang z kolegami pojedzie.A na fundacje to na calym swiecie sie daje a nie pobiera oplaty w ramach wpisowego.Ciekawe ile z tych 100 pojdzie na fundacje o ktorej pierwszy raz slysze.Nie jezdze na imprezy zeby nabijac kase organizatorom czy fundacjom.a dojazd z Mazowsza kosztowalby sporo.

Artur
Artur

Wybiera się ktoś z Gniezna lub okolic. Transport pilnie poszukiwany :-)Pociąg jedzie ok 13 godzin 🙂

Andrzej
Andrzej

100 zł to dużo tym bardziej,że wiadomo – kolarze w Polsce są “biedni”.Zdziwił mnie fakt,że w poszczególnych kategoriach wiekowych nie ma nagród.Myslałem,że będą nagrody do co najmniej 5 miejsca w każdej kategorii plus 3-10 pierwszych miejsc w klasyfikacji ogólnej – a tu lipa :/ .Tak czy siak i tak tam jadę.

Może z upływem czasu bedzie lepiej…