Znamy coraz więcej szczegółów na temat Tour de Pologne dla Amatorów, który odbędzie się 6 sierpnia, podczas 67 Tour de Pologne.


Wzorem największych na świecie wyścigów 6 sierpnia podczas 67. Tour de Pologne zostanie rozegrany etap dla amatorów z Nowego Targu do Terma Bukowina Tatrzańska. Dystans – 43 km („SPORT”) dla zaawansowanych kolarzy z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz 21 km („FITNESS”), dla mniej doświadczonych z trasą przez Białkę Tatrzańską. Obie trasy zakończą się finiszem pod górę na rondzie w Bukowinie.

Amatorzy pojadą rano tą samą trasą co później zawodowcy, ci jednak wykonają znacznie więcej rund i kilometrów. W „etapie Tour de Pologne” może wziąć udział każdy, będzie rozegrany w formule open, dowolne są też rowery, na których pojadą uczestnicy (szosowe lub mtb). Pokonanie etapu Tour de Pologne to wielkie wyzwanie dla każdego rowerzysty, ale jednocześnie przygoda i świadomość przejechania tą samą trasą co zawodowcy oraz finiszowania w otoczeniu scenografii jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.

Pieniądze zebrane podczas imprezy będą przekazane na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo?”. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają. Organizatorzy wyścigu planują podtrzymywanie w przyszłości tej akcji mającej tak szczytny cel.

Formularz zgłoszeniowy > tutaj

Regulamin wyścigu > tutaj

Mapa Tour de Pologne Amatorów 2010: