Zawodnik BMC Racing Team walczył, jak lew, aby wrócić do czoła grupy po tym, jak został z tyłu 20 km przed metą. Stracił jednak 46 sekund do swoich rywali i tak, jak 8 lat temu, stracił trykot lidera zaledwie 24 godziny po jego zdobyciu.

Osiem lat temu był młodym i niedoświadczonym zawodnikiem i stracił szansę na zwycięstwo w Giro. Obecnie jest jednym z najlepszych kolarzy na świecie, specjalizujących się w etapówkach. Na pewno jest on jeszcze zagrożeniem dla głównych faworytów: Aleksandra Winokurowa z Astany i Ivana Basso z Liquigasu.

Sam zawodnik mówi: ”To bardzo frustrujące. Robiłem wszystko, co możliwe, aby uniknąć awarii, ale gdy ma się pięć kraks przed sobą, to co można zrobić?”

„Chciałem zrobić wszystko dobrze, nie martwiłem się, gdyż nie było żadnego wiatru i nie spodziewałem się żadnej katastrofy 20 km przed metą”

Zawodnik uważa, że głównym powodem tych kraks była duża ilość wysepek na drodze. Pomimo utraty prowadzenia na rzecz Winokurowa, Evans cieszy się, że chociaż dzień mógł jeździć w trykocie maglia rosa.