Ekipa Vacansoleil oczekuje, że od przyszłego sezonu będzie regularnie brać udział w wielkich tourach i dlatego właśnie sponsor tytularny, zadowolony z tegorocznej postawy kolarzy, zamierza przedłużyć umowę na przyszły sezon.

Zarząd holenderskiej grupy poszukuje również drugiego sponsora, który by zabezpieczył przyszłość zespołu.

Firma Vacansoleil Holiday jest sponsorem grupy od 2009 r. i w tym sezonie sponsor zwiększył nakłady finansowe względem zespołu. Obecna umowa wygasa z końcem przeszłego roku, ale rzecznik prasowy ekipy, Frank Kwanten powiedział, że są duże szanse na przedłużenie i rozszerzenie współpracy pomiędzy zarządem firmy a zarządem zespołu.

„Podczas prezentacji zespołu w styczniu zapowiedziano możliwość sponsoringu drużyny przez sześć lub siedem lat”, powiedział Kwanten. „Umowy jeszcze nie rozszerzono, ale mamy taki zamiar”, dodał rzecznik prasowy ekipy.

Vacansoleil liczył na zaproszenie na tegoroczny Tour de France, niestety mimo dobrych występów ekipy, została ona, jak na razie, pominięta. „Rozpoczęliśmy poszukiwania drugiego sponsora, który mógłby nam pomóc w występach w wielkich tourach”, mówi Kwantem.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments