Evgeny Shalunov wygrał 2 etap Wyścigu Pokoju Juniorów. Zwycięstwo dało Rosjaninowi prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Polacy wypadli dziś bardzo słabo, najlepiej z nich pojechał Tomasz Kudelski.

Kolarze rywalizowali dziś na ciężkiej, górskiej trasie o długości 100km. Evegny Shalunov zaatakował na ostatnich kilometrach i samotnie z przewagą 11 sekund przekroczył linię mety. Drugie miejsce zajął Sven Erik Bystrom (Norwegia). Trzeci był Holender, Dylan Van Baarle. Najlepiej z Polaków pojechał Tomasz Kudelski, który zajął 33 miejsce.

Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej wygląda jak podium dzisiejszego etapu. Shalunov prowadzi nad Bystrom`em o 15 sekund. Van Baarle do Rosjanina traci 20 sekund. Tomasz Kudelski po dwóch etapach jest 32, do lidera traci 2 minuty i 36 sekund.