Joaquin Sobrino z narodowej drużyny Hiszpanii wygrał pierwszą część trzeciego etapu Vuelty Asturias. Hiszpan odniósł zwycięstwo po pasjonującym sprincie w końcówce etapu.

Drugi na mecie był Javier Moreno (Andalucia-CajaSur), a trzeci Enrique Mata (Footon-Servetto). Świetne dziesiąte miejsce zajął Polak Krzysztof Szczywiński (Miche). Przemysław Niemiec zajął dziś 47. miejsce, ale w klasyfikacji generalnej uplasował się na 13. miejscu, ze stratą zaledwie 18 sekund do lidera Angela Vicioso (Andalucia – Cajasur) po pierwszej części. Niemiec prowadził także w klasyfikacji na najlepszego górala.

Druga część trzeciego etapu odbyła się po południu. Jazdę indywidualną na czas wokół Piedras Blancas wygrał Benat Intxausti (Euskatel – Euskadi). Lider wyścigu zajął 3. miejsce podczas tej próby czasowej i tym samy stracił prowadzenie w wyścigu. W klasyfikacji generalnej prowadzi Benat Intxausti z przewagą czterech sekund nad Vocioso. Przemysław Niemiec zanotował awans w klasyfikacji generalnej, obecnie po trzecim etapie zajmuje świetne 10. miejsce, do lidera traci nieco ponad minutę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments