Joaquin Sobrino z narodowej drużyny Hiszpanii wygrał pierwszą część trzeciego etapu Vuelty Asturias. Hiszpan odniósł zwycięstwo po pasjonującym sprincie w końcówce etapu.

Drugi na mecie był Javier Moreno (Andalucia-CajaSur), a trzeci Enrique Mata (Footon-Servetto). Świetne dziesiąte miejsce zajął Polak Krzysztof Szczywiński (Miche). Przemysław Niemiec zajął dziś 47. miejsce, ale w klasyfikacji generalnej uplasował się na 13. miejscu, ze stratą zaledwie 18 sekund do lidera Angela Vicioso (Andalucia – Cajasur) po pierwszej części. Niemiec prowadził także w klasyfikacji na najlepszego górala.

Druga część trzeciego etapu odbyła się po południu. Jazdę indywidualną na czas wokół Piedras Blancas wygrał Benat Intxausti (Euskatel – Euskadi). Lider wyścigu zajął 3. miejsce podczas tej próby czasowej i tym samy stracił prowadzenie w wyścigu. W klasyfikacji generalnej prowadzi Benat Intxausti z przewagą czterech sekund nad Vocioso. Przemysław Niemiec zanotował awans w klasyfikacji generalnej, obecnie po trzecim etapie zajmuje świetne 10. miejsce, do lidera traci nieco ponad minutę.

Poprzedni artykułSilny skład Mróz Active Jet na Memoriał Trochanowskiego
Następny artykułRichie Porte wygrywa czasówkę Tour de Romandie, Rogers nowym liderem.